Jak ułożyć płytki Stara Cegła od Elkamino Dom?

Płytki w stylu Starej Cegły firmy ELKAMINO DOM, zapewniają piękny efekt. Każda płytka ma nieco inny nieregularny kształt i porowatą strukturę. Są barwione w masie, co sprawia, że wyglądają jak płytki cięte ze starych cegieł.

Stara Cegła świetnie pasuje w zasadzie wszędzie – na zewnątrz z racji trwałości betonu. Świetnie sprawdzą się w różnych wnętrzach – minimalistycznych; ciepłych w stylu retro i do fabrycznych loftów. Płytki mają grubość półtora centymetra, długość lica 27 centymetrów, szerokość 6 i pół centymetra. 

Do każdego rodzaju Starej Cegły ELKAMINO DOM są dostępne również płytki narożne. Do ich klejenia nadają się zwykłe kleje cementowe, elastyczne lub półelastyczne, a także kleje do glazury czy gresu. Są dwa sposoby klejenia. Klej nakładamy na ścianę pacą zwykłą lub zębatą, a następnie przyklejamy płytki.

Drugi sposób, który zastosowaliśmy w tym domu, to nakładanie kleju bezpośrednio na płytkę. Grubość warstwy kleju zależy od tego, czy ściana jest równa - minimalna warstwa to 2-3 mm. Bardzo łatwe jest cięcie płytek cementowych Stara Cegła, za pomocą tarczy do kamienia.

Można również ostrym narzędziem zarysować poprzeczną linię od wewnętrznej strony, i przełamać płytkę w rękach. Taka technika pozwala zachować nieregularny, naturalny wygląd cegły. Jeśli na ścianie, są gniazda elektryczne, przy pomocy szlifierki kątowej łatwo ponacinać płytki.

Fugowanie można wykonać  na 2 sposoby. Zaprawę do fugowania w formie półsuchej wciska się między płytki za pomocą fugówki. My wybraliśmy wygodniejszą i szybszą pracę – fugownicą, stosując zaprawę do fugowania na mokro.

Ma ona konsystencję zbliżoną do kleju. Należy ułożyć fugę między płytkami, a następnie po kilkunastu minutach wyrównać ją mokrym pędzelkiem.

FILMY OSTATNIO DODANE
Warto przeczytać