FAKRO z nagrodą w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Firma FAKRO została uhonorowana nagrodą w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości za swoje osiągnięcia w dziedzinie gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ).

FAKRO z nagrodą w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Przedsiębiorstwo z Nowego Sącza zostało docenione w kategorii „Wdrożony model gospodarki o obiegu zamkniętym” dzięki swojemu innowacyjnemu projektowi, który polegał na pełnym wykorzystaniu odpadów profili PVC w procesie recyklingu i ich ponownym wykorzystaniu jako profili PVC. Sukces ten został osiągnięty we współpracy z firmą Primo Profile.
    
Model biznesowy z zakresu GOZ wdrożony przez FAKRO polega na sprzedaży odpadów generowanych podczas procesu produkcyjnego okien tworzywowych w postaci profili PVC firmie Primo Profile, która zajmuje się produkcją profili z tworzyw sztucznych.

Odpady stają się dla Primo Profile wysokiej jakości surowcem, który następnie zostaje przetworzony w procesie recyklingu. Finalnym produktem jest profil PVC z tworzywa przetworzonego, który FAKRO odkupuje od firmy.

W Fakro używa się tych profili w ościeżnicy i udział tego surowca w tym elemencie wynosi 63%. Udział surowca z recyklingu w profilach okna tworzywowego z rozmiarze 78x118 np. PTP-V U3 wynosi 32%.

Mimo użycia surowca z recyklingu, parametry wytrzymałościowe są takie same jak przy użyciu surowca nieprzetworzonego. Odbiorcą końcowym naszego produktu w postaci okien tworzywowych są klienci z ponad 60 krajów świata.

Nagrodę – 20 tys. zł w imieniu FAKRO odebrała Paulina Tarczyńska, Kierownik Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Administracji. Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się 21 listopada br. w Warszawie.

Jesteśmy zieloną, zrównoważoną firmą. Za tymi stwierdzeniami stoją konkretne działania ujęte chociażby w raporcie Zrównoważonego Rozwoju FAKRO. Nagrodzony model biznesowy z zakresu GOZ pokazuje proces efektywnej zmiany. Pierwotnie odpady były utylizowane zgodnie z obowiązującymi procedurami, dzięki modelowi zyskały „drugie życie”, co jest wartością dodaną zarówno w wymiarze ekologicznym jak i ekonomicznym – podsumowuje Paulina Tarczyńska.


Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT