Zobacz porównanie napędów Beninca do bram przesuwnych

Napęd do bramy przesuwnej to jeden z jej najistotniejszych elementów. Odpowiada za cały proces automatycznego otwierania i zamykania bramy. Wybrany napęd musi mieć parametry dobrze dopasowane do bramy przesuwnej, aby codziennie bezawaryjnie unosić ciężar bramy. Nieprawidłowo dobrany może być źródłem późniejszych usterek albo nawet całkowitego uszkodzenia mechanizmu.

Zobacz porównanie napędów Beninca do bram przesuwnych

Porównanie 3 modeli napędów do bram przesuwnych

Prawidłowy montaż, regularna konserwacja i odpowiednie użytkowanie przy źle dobranym napędzie nie wystarczą, żeby uchronić naszą bramę przesuwną przed przeciążeniem i uszkodzeniem. Aby brama przesuwna z napędem pracowała bez zarzutu przez lata, trzeba przede wszystkim właściwie dobrać do niej elementy napędowe. Dlatego omawiamy parametry wybranych napędów do bram przesuwnych dostępnych w ofercie Beninca w 2022 roku. Porównujemy 3 nasze najpopularniejsze modele, aby ułatwić Ci zadanie, jakim jest prawidłowy wybór napędu do bramy. W rankingu znajdziesz najważniejsze informacje o napędach: Beninca BULL5M, BULL8M i BULL8OM.

Napęd do bram przesuwnych do 500 kg - BULL5M

Napęd do bramy Beninca BULL5M to napęd do bram przesuwnych o wadze do 500 kg do użytku rezydencyjnego. Siłowniki BULL5M na napięcie 230Vac dzielą się na dwa rodzaje: modele z wyłącznikami krańcowymi mechanicznymi (oznaczone symbolem M) lub z wyłącznikami magnetycznymi (symbol M.S - magnetyczne wyłączniki krańcowe). Zestaw automatyki został wyposażony w siłownik z wbudowaną centralą sterującą, wmontowane w nią radio 433,92 MHz, fotokomórki PUPILLA z kątem regulacji 180 stopni oraz pilot TO.GO2VA do sterowania napędem - 2-kanałowy, z dwoma przyciskami, o maksymalnym zasięgu 150 m.

Napęd łagodnie zwalnia przy otwieraniu i zamykaniu bez konieczności zastosowania enkodera. Jeśli jest taka potrzeba, napęd do bramy przesuwnej BULL5M umożliwia instalację dodatkowego enkodera (dzięki zastosowaniu MAG.E Enkoder), który zapewnia maksymalną ochronę przed zgnieceniem, kiedy na drodze bramy pojawi się przeszkoda. Model BULL5M to kompletny napęd, gotowy do montażu na miejscu. Idealny do napędów bram (maksymalny ciężar bramy 500 kg) na prywatnych posesjach.

Napędy do bram przesuwnych do 800 kg - BULL8M

Do cięższej bramy przesuwnej należy wybrać mocniejszy system automatyzacji bram wjazdowych, taki jak BULL8M. Czym różni się ten model od poprzedniego BULL5M? Przede wszystkim większą mocą, ale też obecnością centrali sterującej z wyświetlaczem, która jest prostsza w obsłudze. Napęd Beninca BULL8M na napięcie 230Vac jest przeznaczony do zastosowania w bramach przesuwnych o wadze do 800 kg. Model ma wbudowany enkoder. Wyposażony w mechaniczne wyłączniki krańcowe, można więc ustawić spowolnienia przed krańcówkami.

Podobnie, jak w przypadku modelu BULL5M, system odblokowania na klucz osobisty w przypadku braku napięcia sieciowego (kiedy konieczne jest awaryjne otwieranie lub zamykanie bramy przesuwnej) wykonany jest w całości z metalu. BULL8M również został wyposażony w komplet fotokomórek PUPILLA, zestaw wyłączników mechanicznych i pilot TO.GO2VA. Ale na tej pozycji nie kończy się nasz ranking napędów do bram przesuwnych.

Najmocniejszy napęd na rynku - BULL8OM

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to siłownik, który można z powodzeniem wykorzystać zarówno do użytku domowego, prywatnego, jak i do zastosowań przemysłowych. Nasz flagowy produkt, napęd do 800 kg wagi bramy o sile 940N najlepiej wykorzystać do dużych bram. Napęd BULL8OM od Beninca to najmocniejszy produkt dostępny na polskim rynku w tej klasie napędów. Siłownik ma przekładnię mechaniczną z brązu i stali zanurzoną w kąpieli olejowej, co nadaje mu wytrzymałość na całe lata użytkowania pomimo panujących warunków atmosferycznych. Rodzaj użytego oleju gwarantuje wydajność pracy nawet w niskiej temperaturze. W standardzie napęd jest wyposażony w enkoder, który stanowi zabezpieczenie przed zgnieceniem.

Nowoczesna elektronika oferuje przydatne funkcje, które nie są dostępne w konkurencyjnych modelach. To między innymi funkcja częściowego otwarcia bramy dla pieszych i kierowców jednośladów, czyli tak zwana „furtka”, ale też sygnalizacja o stanie bramy, zwolnienie w fazie otwarcia i zamknięcia czy licznik wykonanych cykli. Model ma dostępną wersję z wbudowanymi magnetycznymi włącznikami krańcowymi (BULL8M.S). 

Źródło i zdjęcia: Beninca

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT