Drutex wspiera turniej żużlowy Golden Boy Trophy

Już 23 czerwca odbędzie się turniej żużlowy Golden Boy Trophy o puchar im. Zenona Plecha. Uczestnikami będą młode talenty, czyli chłopcy w wieku 10-14 lat rywalizujący na motocyklach o pojemności 80-125 cm3. Sponsorem wydarzenia został Drutex. 

Drutex wspiera turniej żużlowy Golden Boy Trophy

Drutex sponsorem Golden Boy Trophy

Nazwa turnieju, to nawiązanie do przydomku, który został nadany Zenonowi Plechowi przez kibiców na całym świecie. Ten utytułowany, jeden z najlepszych żużlowców w polskiej i światowej historii czarnego sportu, zmarł w listopadzie 2020 roku.

Nasz udział w zawodach, to nie tylko ukłon w jego kierunku, ale także wsparcie współzawodnictwa dzieci i młodzieży, które jest nam bliskie od początku istnienia firmy. Wynika to zarówno z troski o wszechstronny ich rozwój, ale jednocześnie o promowanie wartości fair play, którymi kierujemy się także w codziennej, biznesowej działalności powiedział Adam Leik, dyrektor marketingu Drutex SA.

 

Organizatorem turnieju jest Krystian Plech, syn Z. Plecha, także od lat związany ze sportem.   

Bardzo cieszy fakt, że DRUTEX znowu jest z nami. 23 czerwca chcemy zaproponować obchody święta wszystkich ojców na sportowo. Uczestnikom, poza wieloma atrakcjami, przybliżymy także sylwetkę wybitnego mistrza - złotego chłopca speedwaya - Golden Boya, o którego trofeum będą rywalizować młodzi zawodnicy - dodał A. Leik.

Nie jest to pierwsza impreza sportowa, którą wspiera Drutex SA. W sierpniu odbędzie się kolarskie Tour the Pologne, które również sponsoruje Drutex SA. 

Patronami honorowymi Golden Boy Trophy są indywidualni mistrzowie świata na żużlu: Tomasz Gollob, który zdobył tytuł w 2010 roku oraz mistrz z 2019 i 2020 roku Bartosz Zmarzlik. Do tego grona dołączył również znakomity przed laty piłkarz, a obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezydent UEFA Zbigniew Boniek.

źródło i zdjęcie: DRUTEX SA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE