Okucia okienne w ofercie OknoPlus

Mały element, którego na co dzień się nie zauważa - oczywiście dopóki coś nie zacznie zgrzytać, piszczeć lub skrzydło przestanie się swobodnie zamykać i przepuszczać chłodne powietrze. Czasem traktowane są jak element ozdobny, „okienną biżuterię”, która ułatwia jego otwarcie. A tymczasem ten „drobiazg” decyduje o funkcjonalności przeszkleń, zapewnia komfort ich użytkowania czy prawidłową cyrkulację powietrza. Może zniechęcić włamywacza lub ochronić przed silnym wiatrem, a nawet uderzeniem fali powodziowej. Mowa o okuciach okiennych.

Okucia okienne w ofercie OknoPlus

Okucia ActivPilot i zaczep Tresor

Okucia ActivPilot, w które wyposażone są okna firmy OknoPlus, nie opierają się na tradycyjnych rolkach, ale ośmiokątnych grzybkach mimośrodowych, które mocno trzymają skrzydło w zaczepach ościeżnicy. Ten kształt trzpieni gwarantuje, że nie wysuną się one podczas próby włamania, a modułowa budowa systemu zapewnia szybką zmianę standardu zabezpieczenia antywłamaniowego okna. Wystarczy tylko wymienić zaczepy ramowe na antywłamaniowe, które są wykonane ze stali.

- Jeśli zależy nam na jeszcze doskonalszym zabezpieczeniu, warto rozważyć zamontowanie specjalnej płytki, chroniącej przed rozwierceniem mechanizmu otwierania lub klamki z blokadą, uniemożliwiającej sforsowanie skrzydła poprzez przesunięcie elementów ryglujących z zewnątrz. Taki zestaw zabezpieczy nasz dom przed najpopularniejszymi trickami włamywaczy: przesunięciem z zewnątrz okucia lub klamki za pomocą pręta czy śrubokręta bądź rozwierceniem śrub mocujących – rekomenduje Jarosław Prywałko, doradca klienta w firmie OknoPlus.

Innym elementem, którego montaż znacząco podnosi bezpieczeństwo okna, jest zaczep Tresor. Wytrzymuje nacisk nawet do 0,5 tony, skutecznie chroniąc nie tylko przed włamaniem, ale i silnym wiatrem, a nawet uderzeniem fali powodziowej.

Antywłamaniowa klamka SecuForte®

Świetnym sposobem na podniesienie standardu zabezpieczenia antywłamaniowego jest klamka SecuForte®. Gdy skrzydło okienne jest zamknięte lub uchylone, klamka i trzpień pozostają odłączone – w ten sposób mechanizm otwierania jest automatycznie zablokowany.

By otworzyć okno, należy nacisnąć uchwyt w kierunku rozety - co powoduje zwolnienie blokady - i obrócić klamkę. Ta zasada „najpierw naciśnij – następnie przekręć” stosowana również, np. w zamknięciach butelek o niebezpiecznej zawartości: m.in. w butelkach z lekami, żrącymi substancjami lub detergentami.

- Dla mieszkańców uchylenie okna wyposażonego w klamkę SecuForte nie jest problemem, ale włamywacz nie ma żadnej możliwości manipulacji. Dopóki klamka jest odłączona od trzpienia, poruszanie nią z zewnątrz jest prawie niemożliwe, nawet w pozycji uchylnej – zapewnia ekspert firmy OknoPlus.

Antywłamaniowa klamka SecuForte®

Okucia Comfort - lepsza wentylacja w mieszkaniu

Innowacyjne okucia mają zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale też wygodne użytkowanie. Comfort, oprócz funkcji rozwieralnej i uchylnej, umożliwia również równoległe odstawienia skrzydła od ramy - tworzy się pomiędzy nimi sześciomilimetrowa szczelina, która umożliwia naturalną wymianę powietrza, przy czym okno jest bezpiecznie zaryglowane.

W przeciwieństwie do tradycyjnej metody wietrzenia, rozszczelnienie nie jest widoczne z zewnątrz i nawet położenie klamki nie zdradza, że skrzydło nie jest zamknięte.

Uzyskana w ten sposób optymalna i bezpieczna cyrkulacja powietrza eliminuje problem nadmiaru pary wodnej czy wilgoci, zwłaszcza w kuchni, łazience czy pralni. Chroni to więc pomieszczenia przed ryzykiem powstawania szkodliwej pleśni czy grzybów.

Okucie Comfort zapewnia minimalizowanie start ciepła podczas wymiany powietrza.

- Gdy na zewnątrz będzie 0°C, pomieszczenie wietrzone w tradycyjny sposób wychładza się o 2°C już po upływie 10 minut. Przy zastosowaniu okucia Comfort temperatura spadnie tylko o 0,5°C, a równocześnie mamy zapewniony ciągły i umiarkowany dopływ świeżego powietrza – mówi Jarosław Prywałko.

Okucie Comfort OknoPlus

Zawiasy ukryte pod przylgą skrzydła

Minimalistyczna forma, brak zbędnych detali, szerokie możliwości aranżacyjne, świetne właściwości techniczne – ukrycie zawiasów otwiera wiele opcji. Okucia ActivPilot Select lub TopStar można w całości, wraz z zawiasami, schować w przestrzeni pod przylgą skrzydła. Dzięki takiej konstrukcji zawiasy są niewidoczne przy zamkniętym oknie.

To bardzo ważne dla wielbicieli minimalizmu - wyeliminują w ten sposób zbędne detale i wyeksponują subtelny, elegancki profil. Zastosowanie ukrytych okuć pozwala na swobodny dobór kolorów i faktur wykończeń ram, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza.

W TopStar przesunięta do wewnątrz oś obrotu pozwala na ukrycie ramy okna w elewacji także od strony wewnętrznej.

- Poza walorami estetycznymi okno z niewidocznymi zawiasami posiada lepsze parametry izolacyjności cieplnej. Schowanie ich w suchej komorze pomiędzy skrzydłem a ramą, eliminuje zjawisko powstawania mostków termicznych, a na całym obwodzie skrzydła zachowana jest ciągłość uszczelki, dzięki czemu ciepło „nie ucieka” z pomieszczenia – wyjaśnia ekspert firmy OknoPlus.

Okucia chronią przed nieproszonymi gośćmi, a domownikom zapewniają spokojny sen i komfort przebywania w pomieszczeniach, gwarantując optymalną i bezpieczną cyrkulację powietrza.

Źródło zdjęcia: OknoPlus

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT