Program wydarzeń dla architektów na Targach BUDMA 2019

Przed nami 28. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, która odbędzie się w terminie 12-15 lutego 2019 r. w Poznaniu. Od kilku lat zaobserwować można silny zwrot organizatorów targów, a także Izby Architektów RP, patrona honorowego BUDMY, ku tworzeniu wyjątkowo bogatego i interesującego programu dla architektów, projektantów i wszystkich, którym nie jest obca tematyka wybitnej architektury czy niepowtarzalnego designu.

Program wydarzeń dla architektów na Targach BUDMA 2019

D&A Forum Designu i Architektury

D&A Forum Designu i Architektury organizowane w dniach 13-14 lutego 2019 r., przy wsparciu merytorycznym Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, stanowić będzie unikatową platformę wymiany doświadczeń dla architektów i designerów.

Podczas dwudniowego forum wystąpią światowej sławy twórcy - Giuseppe Blengini, Emilio Nanni oraz Marcantonio Malerba, którzy przedstawią swój dorobek artystyczny oraz dadzą cenne wskazówki, w jaki sposób zarządzać projektami, by osiągnąć sukces.

Spotkanie odbędzie się w historycznym pawilonie „Iglica” (pawilon 11) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas „Debaty architektonicznej” podjęty zostanie temat „Przestrzeń architekta w świetle ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących, czy Lex Deweloper?".

Debatę będzie moderować uznany krytyk architektury - Jakub Głaz. Wspomniana Grupa 5 Architekci zaprezentuje również, wraz z BAAS Arquitectura oraz Małeccy Biuro Projektowe, tajniki współpracy międzynarodowej przy projekcie wielokrotnie nagradzanego budynku Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Gościem pierwszego dnia Forum będzie Giuseppe Blengini, który stoi m.in. za stworzeniem marki Libeskind Design.

Przed założeniem Blengini Ghirardelli Associati, pracował dla takich międzynarodowych firm, jak Massimiliano Fuksas w Paryżu i Rzymie oraz Studio Libeskind w Nowym Jorku i Mediolanie, biorąc udział w realizacji wielu projektów architektonicznych na całym świecie.

W designerski świat wprowadzi m.in. Marcantonio Raimondi Malerba, który w swoich projektach doskonale podkreśla połączenie między człowiekiem i naturą, interpretuje dynamikę i piękno przyrody, ukazując przy tym postawę człowieka i jego wpływ na otoczenie.

Forum D&A będzie także okazją do poznania wizji i dorobku twórcy, który od zawsze zajmował się projektowaniem, architekturą i doradztwem w zakresie sztuki i wzornictwa. Publiczności Forum zaprezentuje się Emilio Nanni - wielokrotnie wyróżniany za swoje prace, w tym m.in. dwukrotny laureat nagrody Red Dot Award.

Wiedzą o kreowaniu własnej marki i prowadzeniu biznesu podzieli się projektantka wnętrz Beata Kozar, a za rekomendację niech posłuży choćby fakt otrzymania statuetki w plebiscycie Firma Roku na gali Osobowości i Sukcesy.

Od lewej: Jakub Głaz, Beata Kozar, Giuseppe Blengini, Marcantonio Malerba i Emilio Nanni - goście specjalni na Targach Budma 2019.

ABA - Architecture Budma Award

W jakim celu wyróżniać obiekty, budynki, przedmioty, projekty, które w pozytywny sposób wpływają na całokształt architektury otoczenia? Czy nie wystarczy, że są przyjazne człowiekowi, a jednocześnie stanowią spójną całość z przestrzenią?

Wciąż niestety powstają niechlubne przykłady szpecące przestrzeń, które dowodzą tylko, że trzeba wyznaczać właściwe kierunki. Należy wskazywać projekty wartościowe, inspirujące do powstawania kolejnych, tak, by budować narodowe dziedzictwo i przestrzeń dla przyszłych pokoleń.

To właśnie było motywacją do zainicjowania konkursu ABA - Architecture Budma Award, dzięki któremu poznamy wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projekty budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa.

Statuetkami uhonorowani zostaną architekci, których talent, energia i zaangażowanie w pracę twórców doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów.

1m/ARCH - prezentacja biur i pracowni architektonicznych

Jak dużo miejsca potrzeba, by zaprezentować unikatowe projekty architektoniczne, umiejętności i pasję architektów i projektantów? 1 metr - bieżący, kwadratowy, sześcienny.

Taka idea przyświeca prezentacji biur i pracowni architektonicznych, które właśnie na tej niewielkiej przestrzeni w skondensowany sposób przedstawią swoje najlepsze dotychczasowe lub przyszłe projekty.

Podczas targów BUDMA będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z dorobkiem, ale również porozmawiać z przedstawicielami około 100 biur i pracowni.

V edycja konkursu Szkice Architektoniczne

Pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych oraz uczniów liceów plastycznych i techników budowlanych przyświeca V. edycji konkursu Szkice Architektoniczne. Prace młodych adeptów powinny być wykonane w technice tradycyjnej i podejmować temat „Architektury przyjaznej człowiekowi”.

Dziesięć najlepszych prac będziemy mieli okazję podziwiać podczas Targów BUDMA, wśród nich znajdą się trzy najważniejsze, wybrane przez eksperckie jury.

Więcej o programie wydarzeń dla architektów podczas Targów BUDMA na stronie www.budma.pl

Źródło i zdjęcia: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dla zakochanych w doskonałych, funkcjonalnych kształtach, projektach odważnych, a zarazem precyzją i nowatorstwem zachwycających najbardziej wymagających odbiorców, będzie drugi dzień Forum D&A.
W Walentynki zapewni uczestnikom moc inspiracji, nowych pomysłów, ale także podpowie jak dbać
o kreowanie własnej marki i biznesu.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE