XIII edycja konkursu VELUX o staż w Danii

Tylko do 16 maja studenci architektury mogą przesłać swoje aplikacje i wziąć udział w XIII edycji konkursu o staż organizowanym przez firmę VELUX. Zwycięzca odbędzie dwumiesięczną praktykę w biurze architektonicznym VELUX w Danii.

XIII edycja konkursu VELUX o staż w Danii

Konkurs adresowany jest do studentów architektury z całej Polski. Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Stażysta przez dwa miesiące (1 sierpnia - 30 września 2014) pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX pod kierunkiem doświadczonych architektów. W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia stażu, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także niewielkie kieszonkowe.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszej części jury weryfikuje nadesłane aplikacje, w drugiej przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne z autorami najlepszych zgłoszeń. Idea konkursu opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy na temat ekologicznych, wykorzystujących światło dzienne, rozwiązań w architekturze.

Program stażowy VELUX cieszy się wysoka renomą, którą budują jego uczestnicy. Na przełomie lat brali w nim udział najlepsi polscy architekci np. Łukasz Pastuszka, współwłaściciel biura "MOOMOO", które w 2009 r. magazyn "Wallpaper" uznał za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Studenci zainteresowani udziałem w XIII edycji konkursu o staż organizowanym przez firmę VELUX powinni przesłać mailem na adres architekci@VELUX.pl oraz agnieszka.szwarczewska@velux.com odpowiednie dokumenty zawierające: list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz porfolio ze swoim dorobkiem. Dodatkowym zadaniem jest przygotowanie krótkiego opisu ze szkicem domu zbudowanego według idei budownictwa zrównoważonego. Większość dokumentów powinna zostać przygotowana w języku angielskim.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o staż znajdują się na stronie www.velux.pl/profesjonalisci/architekci/studenci

źródło i zdjęcie: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE