Bez okien nie można wyobrazić sobie żadnego budynku mieszkalnego. Okna najczęściej kojarzą się z typowym prostym wykończeniem i kształtem. Współcześnie szklane przegrody w wielu przypadkach są elementem podkreślającym architekturę budowli.
"Okna PVC i drewniano-aluminiowe, które posiadamy w ofercie naszej firmy są dostępne w różnych wzorach stylistycznych. Są to zarówno wzory bardzo nowoczesne, jak i te najbardziej klasyczne. Dzięki temu każdy inwestor, architekt oraz końcowy klient może dopasować okna do stylistyki budynku, zarówno od wewnątrz, jak i od strony elewacji", mówi Karol Niespodziewański z IFTM Internorm.
Okienne wzornictwo firmy Internorm obejmuje szeroki zakres. Pierwszą propozycją jest styl Studio. Jego surowy i prostoliniowy kształt pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych domów. Tego typu okna charakteryzują się zlicowanym skrzydłem i ramą. Możliwy jest także montaż w taki sposób, że rama zostaje całkowicie ukryta w ścianie, tak aby było widać tylko szybę. Największym atutem są elementy wielkopowierzchniowe, w których stosowane są nowoczesne łączenia szkło do szkła.
Z kolei linia okien i drzwi Home stworzona została z przeznaczeniem dla osób zamierzających w budowanym domu łączyć tradycję i nowoczesność. Styl ten kierowany jest do klientów, którzy nie lubią przepychu, lecz cenią funkcjonalność i elegancję. Linia Home występuje w dwóch wariantach - bardzo nowoczesnym Home Pure oraz w większym stopniu nawiązującym do tradycji - Home Soft.
Tradycjonaliści wybrać mogą okienne wzornictwo w stylu Ambiente, który nawiązuje do secesji i klasycyzmu. Mimo wysokiego zaawansowania technologicznego okna w tym stylu pasują do wnętrz tradycyjnych i swoim wyglądem wpisuj się w architekturę eleganckich budynków oraz stylizowanych rezydencji. Charakter linii Ambiente podkreślają szprosy w oknach i przeszklenia w drzwiach. Okna w tym stylu dostępne są dodatkowo w dwóch liniach - Softline o zaokrąglonym kształcie oraz Premium o kształcie wklęsło-wypukłym.
Bogata paleta kolorystyczna wzornictwa Internorm
Klienci wybierać mogą spośród barw standardowych o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne lub kolorów Hirest, czyli wykończeń drewnopodobnych o bardzo intensywnej barwie.
"Ponadto okna można wykonać w kolorach HDS, które odznaczają się żywym wyglądem naturalnego drewna, dzięki użyciu specjalnej powłoki o odpowiednio dobranej strukturze, która powoduje możliwość pewnej tolerancji zabarwienia. Mamy również kolory metalu i dostosowane do trudnych warunków atmosferycznych kolory Hirest. W nich stosowane są specjalne powłoki proszkowe. Od strony wewnętrznej okna drewniane można pomalować na dowolny kolor z palety RAL. Mniejsze możliwości mamy w przypadku okien PVC, gdzie inwestor ma pięć kolorów do wyboru", objaśnia Karol Niespodziewański.
Dodatki wyróżniające okienny design firmy Internorm
Okna Internorm wyposażono w całkowicie ukryte okucia. Brak widocznych elementów sprawia, że okna lepiej wyglądają i są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Zakryty jest także układ odprowadzania wody - ramy nie ulegają zabrudzeniu przez spływającą wodę. Dla estetyki ważny jest brak widocznych szczelin oraz listew zakrywających. Producent proponuje również bogaty wybór klamek, unikatowe wzornictwo, nietypowe kolory oraz klamki z zamkami zwiększającymi bezpieczeństwo.
Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Internorm, która znajduje się tutaj.
źródło i zdjęcia: Internorm
Komentarze