W Targach Budowlanych BUD-GRYF SZCZECIN udział wzięło 220 wystawców z kraju i zagranicy oraz około 6 tys. zwiedzających. W ciągu trzech targowych dni prezentowano produkty i technologie oraz prowadzono branżowe spotkania, służące wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów handlowych.
Program targów opracowano z myślą o wszystkich grupach zawodowych branży budowlanej i energetycznej, poczynając od uczniów szkół zawodowych i techników, po architektów i inwestorów. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły licznych zainteresowanych i niewątpliwie poszerzyły ich wiedzę.
W trakcie 5. konferencji naukowo-technicznej zatytułowanej "Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu" oraz konferencji "Redukcja kosztów eksploatacji budynków - właściwości i zastosowanie materiałów zmiennofazowych" prelegenci przedstawili zagadnienia akumulacyjności cieplnej, budownictwa energooszczędnego oraz możliwości na rynku odnawialnych źródeł energii.
W hali targowej powstała prezentacja "Przekrój domu niskoenergetycznego". Dom zaprojektowany przez architekta Tomasza Kuczyńskiego z firmy Future Hause został zbudowany przez firmę Fran-Gut. Potrzebne materiały budowlane udostępniły 24 firmy. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwiedzający mogli obejrzeć poszczególne elementy konstrukcyjne. Była również możliwość zasięgnięcia porad ekspertów z firm uczestniczących w projekcie.
Firma Xella Polska przygotowała szkoleniowy program dla uczniów w ramach Akademii Murowania SILKA YTONG. Z kolei wydawca miesięcznika "Dachy" zorganizował dla nauczycieli zawodu teoretyczno-praktyczne seminarium w zakresie pokryć oraz wentylacji dachowych.
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego SCP zorganizował po raz czwarty międzynarodową giełdę kooperacyjną. 50 firm z Polski, Niemiec, Czech i Hiszpanii odbyło łącznie 120 rozmów.
W dniu rozpoczynającym Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN ogłoszono wyniki konkursów "Wyróżniony Wyrób" oraz "Godło Złoty Kask". Medale "Wyróżniony Wyrób" otrzymały firmy:
- FHU M&M Mariusz Mańkowski za zbiornik paliwa Fuelmaster z terminalem XTRACK,
- KONBET Sp. z o.o. za kształtkę wieńcową TERMOBET,
- LAKMA SAT Sp. z o.o. za tynk kwarcowy Francesco Guardi Collezione,
- Energy Flow Sp. z o.o. za system zaoszczędzonej energii o pasywnym współczynniku przenikania ciepła 0,1 W/m²K.
Za blochodachówkę modułową Finnera wyróżniono firmę Ruukki Polska Sp. z o.o., firmę Svenska Livsrum Polska Sp. z o.o. za kamienne bloczki budowlane oraz firmę Galmet Sp. z o.o. za multiwalentny zbiornik z 3 wężownicami.
"Godło Złoty Kask" otrzymała firma LAKMA SAT Sp. z o.o. za system natryskowy LAKMA TERM i innowacyjne rozwiązanie technologii nanoszenia.
źródło i zdjęcia: mts.pl
Komentarze