Przez 4 targowe dni "Fabryka Okien PVC na Żywo" wyprodukowała w sumie 150 okien, które partnerzy wspólną decyzją postanowili przekazać osobom poszkodowanym podczas powodzi w Bogatyni. Olbrzymie zainteresowanie ze strony mediów, obecność na pokazach wielu ważnych osób, z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem na czele, pokazują że był to jeden z hitów targów.
Powodów by uznać tą inicjatywę za wyjątkową jest jednak conajmniej kilka. Pierwszy i wydaje się, że najważniejszy to fakt iż poza efektem edukacyjno promocyjnym przedsięwzięciu przyświecał również bardzo szczytny cel. Pod koniec listopada dokonano wizji lokalnej i pomiaru okien, tak więc wszystkie okna mimo "targowo-pokazowej" formuły produkowane były pod konkretne potrzeby. W sumie przy współpracy z Urzędem Miasta Bogatynia wytypowane zostały 32 gospodarstwa domowe, które w ten sposób otrzymały pomoc. Podczas ceremonii otwarcia jubileuszowych targów Budma miało miejsce symboliczne przekazanie okna wiceburmistrzowi Bogatyni, Panu Dominikowi Matelskiemu.
Kolejnym jest bez wątpienia skala projektu i forma samej prezentacji. Pod hasłem "Fabryka okien PVC na Żywo" krył się pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna PVC w czasie rzeczywistym, przy użyciu najlepszych komponentów. Powiązane w węzły technologiczne sekcje tworzyły linię produkcyjną wraz z jej otoczeniem, odzwierciedlając sytuację w prawdziwym zakładzie produkcyjnym. Można powiedzieć, że firma R&D Tech, jeden z inicjatorów projektu, wywiązał się z tego trudnego zadania doskonale.
Formuła przedsięwzięcia była również ogromnym wyzwaniem dla każdego z partnerów tego projektu, którzy dostarczając swoje produkty potwierdzili, że są całkowicie pewni oferowanych technologii, dzięki czemu zwiedzający każdego dnia mieli okazję prześledzić cały cykl produkcji okien z PVC, przy użyciu najwyższej jakości komponentów. Nie byłoby to jednak możliwe bez wiedzy i doświadczenia, które swoją obecnością gwarantował jeden w czołowych producentów okien PVC w Polsce - firma AdamS.
Mimo, iż warunki nieco nietypowe i produkcja odbywała się na zupełnie nowym typie maszyn, a wszystko odbywało się pod czujnym okien zwiedzających, to firma bez obawy podjęła wyzwanie. A o tym, że zdała test świadczy najlepiej wynik badania okien wykonanego przez Mobilne Laboratorium z Wałbrzycha, które jako partner merytoryczny projektu kontrolowało proces produkcyjny w zakresie ZKP oraz przebadało "na żywo" jedno z okien wyprodukowanych podczas targów.
Okna zostały wykonane wyprodukowane w oparciu o system profili ideal 4000. To najpopularniejsza i najczęściej stosowana seria profili aluplast. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej. to gwarancja ponadczasowej elegancji.
źródło i zdjęcia: https://oknaidrzwib2b.pl/aluplast.com.pl
Komentarze