Czujnik otwarcia okien Schüco SensTrack wireless

Latem i wczesną jesienią chętnie otwieramy okna na oścież, aby zapewnić efektywną wymianę powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Pozostawienie ich bez nadzoru jest jednak ryzykowne, gdyż pogoda może w każdej chwili ulec gwałtownej zmianie, a włamania nadal nie należą do rzadkości. Schüco SensTrack wireless stale monitoruje status zamknięcia okien, zapewniając pełne bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Czujnik otwarcia okien Schüco SensTrack wireless

Świeże powietrze jest potrzebne do dobrego samopoczucia, dlatego tak chętnie korzystamy z możliwości dokładnego wietrzenia pomieszczeń w letnie wieczory i ciepłe jesienne dni. Warto jednak pamiętać, że przypadkowe pozostawienie otwartego okna może wiązać się z potencjalnym ryzykiem uszkodzeń, jeśli w tym czasie wystąpi gwałtowne zjawisko pogodowe. Natomiast w sezonie grzewczym może to również skutkować zwiększoną ucieczką cennej energii cieplnej.

Wciąż aktualnym problemem jest rosnąca liczba włamań, do których dochodzi najczęściej przez okna na niższych kondygnacjach. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby właściciele domów mieli świadomość, czy okna są prawidłowo zabezpieczone, bez względu na to, czy są w domu czy w podróży. Informuje o tym wbudowany w okno bezprzewodowy czujnik Schüco SensTrack wireless, który współpracuje z niemal każdym systemem inteligentnego domu.

Okna kontrolowane bezprzewodowo

Czujnik Schüco SensTrack wireless na bieżąco monitoruje status okna i przesyła użytkownikom informacje o wszelkich zmianach. Bezprzewodowe rozwiązanie może być podłączone bezpośrednio do systemów kompatybilnych ze standardem EnOcean lub integrowane z KNX za pośrednictwem zewnętrznego interfejsu.

Czujnik jest zgodny ze standardem EnOcean i komunikuje się z większością systemów Smart Home

Zaczep rejestruje fakt otwarcia okna i przesyła informację do zintegrowanych w sieci termostatów poprzez system Smart Home lub czujniki EnOcean. Dzięki temu ogrzewanie może być np. automatycznie wyłączane na czas wietrzenia pomieszczeń, co pozwala uniknąć nadmiernych strat ciepła w chłodne dni. A jeśli właściciele są poza domem, mogą w każdym momencie sprawdzić, czy wszystkie okna zostały prawidłowo zamknięte, wchodząc w aplikację Smart Home na smartfonie.

Użytkownik może w każdej chwili sprawdzić status zamknięcia okien na własnym smartfonie

W odróżnieniu od innych systemów monitoringu zamknięcia Schüco SensTrack wireless nie korzysta z zewnętrznego źródła zasilania. Potrzebna energia jest wytwarzana podczas zamykania i otwierania okna. Rozwiązanie nie wymaga więc prowadzenia przewodów czy wymiany baterii, gdyż jest w pełni samowystarczalne pod względem energetycznym. 

System niewidoczny dla włamywaczy

Niezależny energetycznie system monitoringu okien to bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, gdyż nie przyczynia się do większego poboru energii z sieci. Ponadto nie wpływa na wygląd stolarki okiennej, gdyż zaczep jest montowany w rowku okuciowym i pozostaje zupełnie niewidoczny – zarówno dla domowników, jak i potencjalnych włamywaczy. Dzięki temu mechanizm jest skutecznie chroniony przed wszelkimi próbami manipulacji od strony zewnętrznej.

Montowany w rowku okuciowym zaczep pozostaje niewidoczny

Czujnik Schüco SensTrack wireless można zamontować we wszystkich nowych lub łatwo doposażyć w już użytkowanych aluminiowych oknach serii Schüco AWS z okuciem AvanTec czy AvanTec SimplySmart. To właśnie prostota rozwiązania zadecydowała o jego niezwykłej funkcjonalności i wszechstronnym charakterze. Zaczep Schüco SensTrack wireless został nominowany do nagrody Odkrycie Roku 2022 przez portal branżowy Stolarka VIP. W ramach programu wyróżniane są najlepsze rozwiązania w dziedzinie stolarki okiennej i drzwiowej, które odpowiadają na wymagania najbardziej wymagających klientów.


źródło i zdjęcia: Schüco

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT