Strefa Prezentacji Architektów podczas Future 4 Build

W dniach 17-18 października 2011 r. w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Future 4 Build. W ramach tego wydarzenia organizatorzy przygotowali Strefę Prezentacji Architektów, w której będzie można zobaczyć m.in. makiety budynków zaprojektowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Strefa Prezentacji Architektów podczas Future 4 Build

W ramach otwartej dla zwiedzających EXPO ARENY, podczas której 23 wystawców zaprezentuje swoje produkty i technologie będzie można zobaczyć 6 modeli makiet budynków zaprojektowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks biurowy siedziby firmy Schindler zaprojektowany przez Grotte Art to przykład wykorzystania naturalnych sposobów ogrzewania, chłodzenia i wentylowania budynku.

Firma LHI Sp. z o.o. w Strefie Prezentacji Architektów pokaże projekt CHMIELNA 25, biurowiec klasy A z funkcją handlową, który charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami m.in. w zakresie obniżenia zużycia energii i wody.  Pracownia Architektoniczna PRC Architekci zaprezentuje makietę Eurocentrum Beta Gamma Delta Office Complex - największego zrównoważonego budynku biurowego projektowanego obecnie w Polsce, którego głównym założeniem było stworzenie prawdziwie zrównoważonego budynku o jak najmniejszym wpływie na środowisko, minimalizacji zużycia wody i energii oraz wysokiej jakości środowiska pracy.

Samsung Electronics zaprezentuje projekt o nazwie "Samsung Green Tomorrow" - projekt, który miał na celu ustalenie standardu budynku harmonizującego z naturą z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i nowoczesnych technologii, autonomicznego pod względem energetycznym, z minimalnym wpływem na środowisko naturalne w całym cyklu życia.

Inspiracją dla projektu elewacji dla Centrum Biurowego Wola Center z pracowni Kuryłowicz&Associates jest kryształ i jego struktura. Elewacje zewnętrzne poprzez mniejszą ilość przeszkleń i mniejszą powierzchnię okien mają charakter bardziej zamkniętych, podczas gdy fasady otwierające się na wewnętrzny dziedziniec są całkowicie przeszklone. W Strefie Prezentacji Architektów Pracownia WWAA przedstawi model polskiego pawilonu na EXPO 2010 w Szanghaju. Kształt bryły, z wieloma skośnymi płaszczyznami, dopełnia sugestią składanej kartki, "wycinankową" narrację, jednocześnie tworzy wewnątrz ciekawą geometrycznie, a zarazem elastyczną przestrzeń.

Wstęp na Expo Arenę jest bezpłatny.

Wystawa, która odbędzie się w Hotelu Mariott na I piętrze, będzie czynna w godzinach 10.00 - 17.00

źródło i zdjęcie: future4build.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT