PLGBC organizatorem akcji Healthy Kids = Zdrowe Dzieci

PLGBC - Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego organizuje akcję Healthy Kids = Zdrowe Dzieci. Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat jakości powietrza we wnętrzach budynku. Inicjatywie towarzyszy również aspekt charytatywny, skierowany do wybranych domów małego dziecka.

PLGBC organizatorem akcji Healthy Kids = Zdrowe Dzieci

Akcja, której organizatorem jest PLGBC, Healthy Kids = Zdrowe Dzieci została ogłoszona podczas World Green Building Week w Warszawie 20 września 2011 r. PLGBC planuje przygotować serię artykułów prasowych dotyczących problemów z IEQ (jakością powietrza wewnątrz budynków) kierowanych do rodziców, nauczycieli, wychowawców. Informacje te znajdą się również w prasie branżowej.

"W związku z tym, że spędzamy ponad 90% swojego czasu wewnątrz budynków, a 1/3 wszystkich obiektów ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, jest to szczególnie ważne aby jak najszybciej zacząć szerzyć wiedzę na ten temat w Polsce" - mówi Agnes Vorbrodt, PLGBC. "PLGBC zaprasza do współpracy wszystkie firmy, którym zależy na zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa naszym dzieciom" - dodaje Vorbrodt.

W następnym etapie PLGBC planuje przygotować zestaw informacji na temat jakości powietrza we wnętrzach, który będzie przekazywany szkołom i przedszkolom w celu poprawienia wiedzy z tego zakresu. Uwieńczeniem akcji Healthy Kids = Zdrowe Dzieci będzie wytypowanie domów małego dziecka, w których PLGBC wraz z firmami Członkowskimi i sponsorami wybuduje/zaadaptuje lub wyposaży pomieszczenia zdrowej zabawy.

PLGBC ma nadzieję, że podejmując tego typu działania spowoduje, że nowopowstające oraz remontowane obiekty będą budowane zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego.

źródło i zdjęcie: plgbc.org.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT