Sika zwiększa sprzedaż na światowych rynkach

Władze szwajcarskiej firmy Sika AG poinformowały, że w pierwszej połowie 2011 r., w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku, spółka odnotowała 19,5% wzrost sprzedaży.

Sika zwiększa sprzedaż na światowych rynkach

Sika AG - firma, która posiada w swojej ofercie m.in. produkty do wykonywania powłok dachowych, poinformowała, że ponad 19-sto procentowy wzrost sprzedaży obliczono na podstawie wartości walut lokalnych.

Firma Sika zwiększyła sprzedaż na wszystkich liczących się rynkach świata. Dokonując obliczeń rachunkowych w lokalnych walutach, analitycy firmy wyliczyli, że największą dynamikę wzrostu odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie sprzedaż wzrosła aż o 52,2%.

Wysokie wzrosty spółka odnotowała również w Ameryce Północnej - 25,4%, w Ameryce Łacińskiej - 24,4% oraz w Europie Północnej - 14,8%. Jak stwierdzają analitycy firmy, zwiększenie sprzedaży Siki mogło osiągnąć jeszcze większą dynamikę, gdyby nie konflikty polityczne w Afryce Północnej oraz krajach Bliskiego Wschodu.

Jednak przeprowadzając obliczenia na podstawie kursu franka szwajcarskiego, okazje się, że procentowa wartość sprzedaży Siki wzrosła o 6,6 punktów. Nominalna wartość sprzedaży netto wyniosła w pierwszej połowie 2011 r. ponad 2,2 mld franków szwajcarskich.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Sika Poland.

źródło i zdjęcie: Sika

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT