Stalowa konstrukcja dachu na sprzedaż

Stalowe elementy konstrukcji dachu, które pochodzą z rozebranej hali sportowo-widowiskowej, zostały wystawione na sprzedaż przez Urząd Miejski w Elblągu. Miasto ogłosiło przetarg na zbycie ponad 58 ton złomu tej konstrukcji.

Stalowa konstrukcja dachu na sprzedaż

Przedmiotem przetargu są stalowe dźwigary, dachowe płatwie oraz stężejące belki. Stalowa konstrukcja dachu, która obecnie wystawiona jest na sprzedaż, niegdyś była elementem hali widowiskowo-sportowej w Parku Modrzewie.

Potencjalni nabywcy mogą nabyć stalową konstrukcję dachu już za 36 tys. zł plus podatek VAT. Od takiej kwoty ma rozpocząć się licytacja. Ważący ponad 58 ton złom, znajduje się obecnie na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Rubinie.

Budowa hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się w połowie 1988 r. W grudniu tego samego roku rozpoczęto montaż stalowej konstrukcji dachu. Całość, której generalnym wykonawcą był Elbląski Kombinat Budowlany, miała być gotowa w 1990 r.

W wyniku przemian ustrojowych, prace przy budowie hali stanęły. Udało się jedynie zamontować stalową konstrukcję dachu. Całość stała niedokończona przez blisko 20 lat. Kiedy powstały pomysły na dokończenie przerwanej budowy, władze miasta postanowiły wystawić konstrukcję na sprzedaż.

Urzędnicy miejscy kilkukrotnie próbowali zbyć halę w drodze przetargu. Nie znaleźli jednak nabywcy. Żadnemu z potencjalnych inwestorów nie opłacało się dokończenie budowy, ponieważ cała technologia konstrukcji hali była przestarzała i nie odpowiadała współczesnym przepisom budowlanym.

W związku z tym władze Elbląga podjęły decyzję o rozebraniu hali. Szkielet konstrukcji, który przez lata szpecił okolicę, został rozebrany w 2006 r. Rozbiórki dokonała wyspecjalizowana ekipa budowlana. Prace pochłonęły ok. 200 tys. zł.

źródło i zdjęcie: info.elblag.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT