Rheinzink organizuje kursy dla dekarzy

Kursy dla dekarzy są organizowane w całej Polsce równolegle do stacjonarnych szkoleń blacharskich. Podczas kursu przekazuje się uczestnikom wiedzę i rozwiązania pozwalające w praktyce na poprawnie i szybkie wykonanie wszelkiego rodzaju obróbek i detali z użyciem blachy RHEINZINK.

Rheinzink organizuje kursy dla dekarzy

Uczestnicy także zdobywają podstawową praktykę w zakresie lutowania miękkiego RHEINZINK, przy okazji uzyskując wiedzę na temat prostego montażu systemu rynnowego jak i wykonania obróbek komina, murów czy parapetów.

Każdy uczestnik kursu dla dekarzy zostaje wyposażony w pakiet materiałów szkoleniowych, które będzie mógł wykorzystać w późniejszym czasie na budowie. Na koniec kursu uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia kursu. Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Miejsca i terminy kursów:

 • 22-23.02.2011 Olsztyn
 • 24-25.02.2011 Choroszcz k. Białegostoku
 • 2-3.03.2011 Kraków
 • 9.03.2011 Katowice
 • 30-31.03.2011 Warszawa-Majdan.

Miejscowości gdzie Rheinzink planuje organizację kursu dla dekarzy z terminem do ustalenia w zależności od ilości chętnych:
Leszno, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Tarnów, Koszalin, Przemyśl, Bydgoszcz, Toruń, Łódź, Bielsko-Biała, Konin, Rzeszów, Świdnica, Gliwice, Kielce, Zamość, Chełm, Suwałki, Zielona Góra, Kalisz, Gdańsk, Siedlce, Opole.

Są organizowane dwa typy kursów dla dekarzy:

Kurs E - Obróbki, detale i akcesoria dachowe:

Czas trwania: 1 dzień (8:00 do 16:00)
Liczba uczestników: maks. 12 osób (min. 8 osób)
Obróbki, detale i akcesoria dachowe

Podczas tego kursu przekazuje się uczestnikom wiedzę i rozwiązania pozwalające w praktyce na poprawnie i szybkie wykonanie detali z użyciem blachy RHEINZINK. Uczestnicy kursu zdobywają podstawową praktykę w zakresie lutowania miękkiego RHEINZINK, przy okazji uzyskując wiedzę na temat prostego montażu systemu rynnowego jak i poprawnego wykonania obróbek komina, murów czy parapetów z tytan-cynku.

Każdy uczestnik kursu zostaje wyposażony w pakiet materiałów szkoleniowych, które będzie mógł wykorzystać w późniejszym czasie na budowie. Na koniec kursu uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia kursu.

Program:

 • Lutowanie miękkie RHEINZINK - podstawowa umiejętność blacharska
 • Wykonanie obróbek komina dachu dachówkowego na modelu w różnych technikach łączenia (felcowanie, lutowanie lub klejenie)
 • Okładziny kominów z blachy tytan-cynk RHEINZINK
 • Wykonanie obróbek poziomych: muru, gzymsów i parapetów metodą felcowania lub klejenia
 • Montaż rynien RHEINZINK: lutowania lub klejenie, rodzaje dylatacji, typy zamocowań, akcesoria
 • Stosowanie dodatków systemu rynnowego: zbieracz deszczówki z szybkozłączem, rewizja, uniwersalny uchwyt rury z ochroną odgromową, zabezpieczenia przed liśćmi itd.
 • Gotowe obróbki pasa podrynnowego, wiatrownic, gzymsów czy parapetów
 • Narzędzia stosowane w pracach blacharsko-dekarskich
 • Wytyczne i reguły wykonawcze.

Czas trwania kursu: 1 dzień (8:00 do 16:00)
Liczba uczestników: maks. 12 osób (min. 8 osób)
Koszt na uczestnika: 150 PLN + VAT

Kurs F - Lutowanie miękkie:

Czas trwania: 1/2 dnia (8:00 do 13:00)
Liczba uczestników: maks. 12 osób (min. 8 osób)

Uczestnicy podczas tego kursu zdobywają podstawowe informacje na temat lutowania miękkiego RHEINZINK, uzyskując wiedzę na temat prostego montażu systemu rynnowego jak i wykonania obróbek murów czy parapetów.

Program:

 • Lutowanie miękkie RHEINZINK
 • Montaż systemu rynnowego i obróbek - wskazówki i porady.

źródło i zdjęcie: rheinzink.pl

 

Komentarze

Myślę, że operacja jest do powtórzenia. O pokryciach dachowych z blachy nigdy nie za wiele.

Gość mhtyl

29 Wrz 2019, 15:15

3 minuty temu, Gość maaaaa napisał: jestem zainteresowany kursem dekarskim proszę o kontakt To musiałbyś sie cofnąć w czasie o jakieś osiem lat. Cytat 22-23.02.2011 Olsztyn 24-25.02.2011 Choroszcz k. Białegostoku 2-3.03.2011 ...

Gość maaaaa

29 Wrz 2019, 15:10

jestem zainteresowany kursem dekarskim proszę o kontakt

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT