To dużo, zważywszy na obecność w kalendarzu targowym innych, równie znaczących konferencji popularno-naukowych, które przeprowadzano w tym samym czasie. Tak wysoka frekwencja jednoznacznie dowiodła, że projektanci i wykonawcy obiektów budowlanych (w tym wykonujący dachy płaskie i fasady) odczuwają potrzebę stałego doskonalenia własnej wiedzy i umiejętności. Ale nie tylko oni.
Na I konferencji Stowarzyszenia DAFA obecni byli również uczestnicy reprezentujący inne grupy społeczności budowlanych: architekci, konstruktorzy, inżynierowie budowlani o różnych specjalizacjach, dekarze, generalni wykonawcy i przedstawiciele firm podwykonawczych, inwestorzy, ich zarządcy, deweloperzy, a także reprezentujący świat nauki zainteresowani wykładowcy i studenci wyższych uczelni technicznych z kierunków budowlanych.
Pięciogodzinna konferencja została przez jej uczestników przyjęta z uznaniem. Dla organizatorów była to znacząca satysfakcja z kilku miesięcy działań i dokładania wielu starań dla jak najlepszego dopięcia wszelkich spraw organizacyjnych i niezbędnych ustaleń merytorycznych. Tematykę w całości opracowali i zreferowali uznani eksperci wywodzący się z firm zrzeszonych w DAFA. Program zawierał 10 referatów wypełniających dwie sesje: "Projektowanie lekkich ścian i dachów" oraz "Dachy płaskie". Moderatorem spotkania był Paweł Fiszer - ekspert Stowarzyszenia, autor opracowań i publikacji DAFA.
Harmonogram konferencji zainaugurowała prezentacja Stowarzyszenia DAFA przygotowana i wygłoszona przez Katarzynę Krawiecką koordynującą jego działalność. Autorka w dużym skrócie przedstawiła jego program i cele działania. Między innymi wspomniała na datę 10 luty 2006 r. - dzień narodzin DAFA.
źródło i zdjęcie: informacja prasowa
Komentarze