Mobilna aluminiowa suwnica bramowa

Nowością w ofercie firmy Protekt jest aluminiowa suwnica bramowa o maksymalnym udźwigu 3000 kg. Suwnica serii ASB/LSB to kompletne, przenośne, w pełni konfigurowalne, składane urządzenie transportu bliskiego.

Mobilna aluminiowa suwnica bramowa

Suwnica serii ASB/LSB została zaprojektowana do podnoszenia i opuszczania ładunków m.in. w: studniach, zbiornikach, silosach, dachach, szybach wind, gospodarce wodno-ściekowej i wielu innych. Do instalacji suwnicy bramowej nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia.

Parametry techniczne standardowej mobilnej aluminiowej suwnicy bramowej:

  • Max. waga podnoszonego lub opuszczanego ładunku: 3 000 kg.
  • Długość całkowita belki: 2 m.
  • Wysokość robocza pod belką: 1,6 - 2,2 m.

Przeznaczenie urządzenia

1. Tylko obsługa ładunków

Z suwnicy ASB/LSB można korzystać do podnoszenia/opuszczania ładunków z zachowaniem odpowiedniego dopuszczalnego obciążenia roboczego (WLL – które zawsze jest umieszczone na belce) za pomocą wciągników łańcuchowych, urządzeń serii RUP50x-CT i innych urządzeń podnoszących.

2. Ochrona indywidualna i podnoszenie ładunków

Z urządzenia ASB/LSB można korzystać w celach związanych z ochroną indywidualną (w przypadku ASB do ochrony maks. 5 osób jednocześnie, a w przypadku LSB do ochrony maks. 3 osób jednocześnie) podczas podnoszenia/opuszczania ładunków.

Podczas jednoczesnego wykonywania obu czynności (związanych z ochroną indywidualną i podnoszeniem/opuszczaniem ładunków) wartość WLL dla urządzenia umieszczoną na belce należy zmniejszyć – patrz Rozdział 3. Na potrzeby ochrony indywidualnej należy korzystać z wózka wewnętrznego.

3. Tylko cele ratownicze i ochrona indywidualna

Z urządzenia ASB/LSB można korzystać w celach ratowniczych i związanych z ochroną indywidualną jako składnik sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. Podczas wykonywania czynności ratowniczych nie wolno podnosić/opuszczać ładunków.

W celach ratowniczych należy korzystać z ratowniczego urządzenia podnoszącego RUP50x-C lub RUP50x-D. Na potrzeby ochrony indywidualnej należy korzystać z wózka wewnętrznego.


źródło i zdjęcia: Protekt

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT