Najważniejsze informacje o ramieniu RJ 200
Urządzenie może być zamontowane różnymi sposobami. Punkt kotwiczenia dla urządzenia samohamownego znajdusie się na wysokości 6,25 m i pozwala na pracę na wysokości do 5 m od powierzchni "zero" i promieniu do 3,50 m od osi obrotu ramienia urzadzenia. Wraz z urządzeniem RJ 200 współpracuje urządzenie samohamowne CR 250V 10 m. Urządzenie samohamowne jest zamocowane do obrotowego ramienia. Pracownik dopina zatrzaśnik linki urządzenia samohamownego do szelek bezpieczeństwa (np. P-30). W razie potrzeby może ono zostać przestawione w inne miejsce o odpowiednich parametrach.
RJ 200 z odważnikami - zastosowanie
Urządzenie RJ200 może być obciążone specjalnie przygotowanymi obciążnikami o masie 1000 kg każdy. Obciążniki należy umieścić w ramie skrzyni wózkiem widłowym. UWAGA - należy stosować min. 3 odważniki.
Wykorzystuje się je do:
- prace na budowie podczas prac na konstrukcjach stalowych,
- prac przy elewacji opartych na konstrukcjach stalowych,
- prac na wysokości.
RJ 200-B z gniazdem traconym do osadzenia w betonie - zastosowanie
Gniazdo tracone RJ200.05.000-B jest przeznaczone do osadzenia ramienia RJ200.06.000-B w podłożu betonowym. Gniazdo jest osadzane podczas betonowania/ wylewania betonowego elementu konstrukcyjnego i pozostaje w nim do momentu zakończenia prac. Po zakończeniu prac gniazdo można wypełnić betonem i pozostawić w elemencie. Minimalna głębokość osadzenia gniazda to 0,9 m.
Pozostałe wersje ramienia RJ 200
RJ 200 występuje łącznie w sześciu wariantach, które zaprezentowano na poniższej grafice.
źródło i zdjęcia: PROTEKT
Komentarze