Promienniki GUTTA IRH - niezawodne ogrzewanie zadaszeń

Promienniki ciepła GUTTA IRH nie mają sobie równych w ogrzewaniu tarasów, altanek i innego rodzaju zadaszeń. Elementy grzejne emitują promieniowanie podczerwone o długich falach powyżej 3000 nm, zaś powierzchnia grzewcza została wykonania z użebrowanego specjalnego stopu aluminium. Producent podkreśla wysoką jakość produktu i określa jego żywotność na 50 tys. godzin.

Promienniki GUTTA IRH - niezawodne ogrzewanie zadaszeń

Zalety promienników ciepła GUTTA IRH

Promiennik ciepła GUTTA IRH wykorzystuje emitery ceramiczne o niskiej gęstości emitujące promieniowanie podczerwone o długich falach. Ponieważ elementy grzejne mają stosunkowo niską temperaturę, promienniki o dalekiej podczerwieni nie emitują światła, hałasu (brak wentylatora) spalin, zapachu kurzu. Powietrze w pomieszczeniu jest czyste, bez unoszącego się kurzu. Zalety te spowodowały, że ten typ ogrzewania pomieszczeń jest bardzo popularny wśród osób z alergią. Technologia ta nie ogrzewa bezpośrednio powietrza w pomieszczeniu, jak to ma miejsce w ogrzewaniu konwekcyjnym, a działa bezpośrednio na ludzkie ciało, czy przedmioty w jego otoczeniu. 

Promienniki ciepła GUTTA IRH nie będą uprzykrzać życia alergikom fot. Gutta Polska Sp. z o.o.

Promieniowanie podczerwone działa też antyseptycznie i dezynfekująco. Dlatego też emitery fal długich określa się jako najbardziej korzystne dla zastosowań domowych, kiedy zależy nam na poprawie komfortu cieplnego. Fale długie mają niższą przenikalność przez tkanki ciała, natomiast powodują najlepszy dla niego komfort cieplny. Promienie te są bezpieczne dla naszego zdrowia i nie wywołują skutków ubocznych, a wręcz mają korzystny wpływ na nasz organizm. Promiennik w żaden sposób nie wpływa na jakość wdychanego powietrza.

Promienniki ciepła GUTTA IRH są bardzo wygodne, łatwe w instalacji i obsłudze. Temperaturę wewnętrzną można dowolnie regulować zdalnie za pomocą pilota, dobierając według potrzeby moc grzewczą w zakresach: 

  • 25%
  • 50%
  • 75%
  • 100% mocy 

oraz czas grzania z automatycznym wyłącznikiem pracy urządzenia. Brak ograniczeń związanych z sezonem grzewczym. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach wykorzystywanych nieregularnie czy okresowo np. domek letniskowy, czy wieczorne spotkanie na tarasie.

Sterowanie promiennikami GUTTA IRH jest wygodne i intuicyjne za pomocą pilota fot. Gutta Polska Sp. z o.o.

Promiennik działa natychmiast po włączeniu osiągając maksymalną sprawność już po kilki minutach. Temperatura powierzchni grzewczej osiąga temperaturę ok 300ºC a efektywna odległość promieniowania wynosi 3 metry. Promiennik zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła, mniejszą różnicę temperatur (w przypadku montażu sufitowego). W zależności od sytuacji możliwy jest również montaż ścienny. 

Zasięg działania promiennika GUTTA IRH fot. Gutta Polska Sp. z o.o.

źródło i zdjęcia: Gutta Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT