Jakie okna dobrać do łazienki na poddaszu?

Poddasze to idealne miejsce na łazienkę, pod warunkiem, że zapewnimy w niej dopływ naturalnego światła i świeżego powietrza. Wówczas możemy w pełni wykorzystać przestrzeń pod skosami i mieć pewność, że nie wkradnie się do niej wilgoć.

Jakie okna dobrać do łazienki na poddaszu?

Funkcjonalna i stylowa łazienka na poddaszu

Wybierając okna dachowe do łazienki, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka odporność produktów na wilgoć najlepiej sprawdzą się okna drewniane pokryte grubą, jednolitą powłoką poliuretanową zapewniającą gładkie naroża bez połączeń, dzięki którym nie gromadzi się w ich okolicach wilgoć, kurz oraz brud.

Trzyszybowe okna VELUX GLU są białe i mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących alternatywy dla okien wykonanych z PCV oraz dla tych klientów, którzy chcą dobrać okna do stylizacji pomieszczenia i szukają estetycznych produktów. Biała ościeżnica z powłoką poliuretanową nie żółknie i zachowuje swój wygląd przez długie lata.

Dzięki drewnianemu rdzeniowi poddanemu wysokotemperaturowej obróbce cieplnej oraz nowoczesnym pakietom szybowym zachowują bardzo dobre parametry izolacyjne, które pomagają zmniejszyć rachunki i zadbać o komfort mieszkania.

Dolne i górne otwieranie – funkcjonalne rozwiązania

Zaplanowana przez architekta wysokość montażu okna ma wpływ na sposób jego otwierania, który powinniśmy wybrać. Dostępne są dwie wersje otwierania trzyszybowych okien VELUX: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B).

Uchwyt w górnej części skrzydła jest wygodny, gdy dół ościeżnicy jest na wysokości ok. 100 cm. Pod takim oknem można umieścić wannę lub umywalkę i nadal wygodnie je otwierać. Z kolei klamka na dole sprawdzi się przy wysokiej ściance kolankowej.

Dla większego komfortu można wyposażyć okno w zdalne sterowanie współpracujące z inteligentnym systemem VELUX ACTIVE, który samodzielnie steruje oknami i roletami na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji o aktualnej pogodzie.

Możemy zdecydować się na okna z fabrycznie wbudowanym silnikiem i sterownikiem, albo – do tych z górnym otwieraniem – domontować system elektryczny później.

Najlepiej już na etapie budowy doprowadzić przewód elektryczny do okna. W ten sposób unikniemy w przyszłości dodatkowych prac remontowych. Okna dachowe powinny być wyposażone w wydajny system wentylacji, który sprawdzi się podczas długich kąpieli oraz wymienny filtr powietrza zapobiegający przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

W oknach dachowych VELUX z górnym systemem otwierania klapa wentylacyjna zintegrowana jest z uchwytem otwierającym, zaś okna z klamką na dole mają nowoczesny dwustopniowy nawiewnik.

Z widokiem na przyszłość 

W łazience otwartej na widoki za oknem ważne są dodatki zapewniające prywatność jej użytkownikom. Idealnym wyborem do łazienki są osłony odporne na wodę i plamy oraz łatwe w czyszczeniu, a jednocześnie takie, które mają ponadczasowy wygląd, jak np. żaluzje VELUX PAL. Dostępne są one w dziewięciu kolorach i zamontowane są w smukłych prowadnicach bocznych.

Dzięki temu, że mechanizm jest suwakowy, a nie sznurkowy są bezpieczne dla najmłodszych domowników i gości. Położenie żaluzji reguluje się korzystając z uchwytu znajdującego się w dolnej jej części.

Wszystkie rolety VELUX można zamontować samodzielnie w kilka minut, dzięki unikalnemu mechanizmowi Pick&Click™. Optymalnym rozwiązaniem w łazience znajdującej się w nasłonecznionych częściach budynku są dodatki, które ochronią ją przed nadmiernym dopływem ciepła w czasie lata.

Taką ochronę mogą zapewnić zewnętrzne markizy. W przypadku markiz VELUX tkanina w formie siateczki odbija promienie słoneczne i chroni wnętrze przed nagrzewaniem, redukując je nawet o 76% Jednocześnie, markiza nie ogranicza widoku za oknem i wpuszcza światło dzienne do łazienki.

Źródło i zdjęcia: Velux Polska 

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT