Polacy wybierają blachę i dachówki
Z danych raportu PMR "Rynek pokryć dachowych w Polsce 2016 - Prognozy rozwoju na lata 2016-2021" podanych przez portal izolacje.com.pl wynika, że wśród pokryć dachowych największą popularnością cieszą się blacha oraz dachówki. Udział dachówek ceramicznych i betonowych w rynku wynosi łącznie 47-48 proc. Na ostatnim miejscu znajdują się pokrycia bitumiczne o udziale nieprzekraczającym 10 proc.
Trwałe pokrycie dachowe
Budowa domu to inwestycja na lata, dlatego od producentów pokryć dachowych wymaga się najwyższej jakości produktu.
Dachówki swoją popularność zawdzięczają trwałości materiału połączonej z nienaganną estetyką. Zarówno beton jak i ceramika to materiały, których żywotność sięga nierzadko kilku pokoleń, mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier BRAAS. Producenci inwestują w jakość, szukając coraz to nowszych rozwiązań wpływających na wygląd, parametry i odporność na zabrudzenia.
Wygodne poddasze
Już na etapie planowania budowy wymarzonego domu inwestor może wpływać na charakter i późniejsze koszty utrzymania inwestycji.
Dachówki wykazują doskonałe właściwości izolacyjne, zarówno pod względem temperatury, jak i akustyki. Wolniej się nagrzewają, co ma wpływ na temperaturę panującą w pomieszczeniach na poddaszu. Ten typ pokrycia lepiej izoluje od zgiełku ulicznego, a podczas deszczu hałas uderzających kropel nie jest uciążliwy. Zastosowanie dachówek na budynkach z poddaszem sprawia, że nie wydajemy kroci na klimatyzację oraz możemy cieszyć się ciszą i spokojem, tłumaczy Łukasz Nowakowski.
źródło i zdjęcie: Braas
Komentarze