100 tys. zł na renowację budynków użyteczności publicznej. Wygraj dla swojego miasta

Do 15 listopada 2016 r. wszystkie polskie miasta mogą powalczyć o materiały budowlane marki ISOVER o łącznej wartości 100 tysięcy złotych na renowację wybranego budynku użyteczności publicznej jak hala sportowa, biblioteka, sala lekcyjna czy dach w szkole. Aby przystąpić do konkursu wystarczy zachęcić swoich mieszkańców do badania poziomu hałasu za pomocą bezpłatnej aplikacji "Ciesz się ciszą". Akcję wspierają polscy skoczkowie - Kamil Stoch i Stefan Hula, którzy w spocie zwracają także uwagę na to, jak chronić się przed hałasem i dbać o codzienny komfort życia.

100 tys. zł na renowację budynków użyteczności publicznej. Wygraj dla swojego miasta

Konkurs "Ciesz się ciszą" jest prowadzony w trzech kategoriach - ranking miast, ranking zaangażowania w miastach i ranking użytkowników. W rankingu miast liczy się ilość dokonanych pomiarów przez mieszkańców (liczy się tylko jeden pomiar dziennie), natomiast w rankingu zaangażowania decyduje stosunek liczby mieszkańców do liczby wykonanych pomiarów w ujęciu procentowym. Miasta, które będą miały najwięcej zrealizowanych pomiarów wygrywają po 50 tysięcy złotych w materiałach budowlanych marki ISOVER.

Zasady akcji zostały tak opracowane, aby każde miasto - nawet kilkutysięczne - miało równe szanse w tym konkursie. Liczy się przede wszystkim bezpośrednie zaangażowanie władz lokalnych i mieszkańców. Pierwsze dni akcji potwierdziły to, że niekoniecznie trzeba być dużym miastem, aby mieć szanse na zwycięstwo. Każdy pomiar wykonany za pomocą bezpłatnej aplikacji dostępnej w Google Play, App Store czy na www.cieszsiecisza.pl to większa szansa dla miasta i jego mieszkańców na zdobycie nagrody rzeczowej w postaci materiałów budowlanych marki ISOVER. Trzeci ranking ma na celu nagrodzenie zestawem relaksacyjnym osobę, która dokona największej ilości pomiarów w każdym tygodniu trwania akcji. Tak więc jest o co walczyć zwłaszcza, że każde polskie miasto ma większe potrzeby remontowe niż możliwości finansowe na ich realizację.

Dodatkowo akcja "Ciesz się ciszą" zwraca uwagę na pozytywny wpływ ciszy na nasze zdrowie, samopoczucie i komfort. Żyjemy w głośnych czasach. Cisza jest coraz częściej towarem deficytowym w tętniących życiem miastach. Rozmowy, telewizor, radio, samochody, motory, remonty czy szczekający pies u sąsiada - wszystko to ma znaczenie dla naszego codziennego komfortu.

Członek Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego mgr inż. Henryk Kwapisz zaznacza, że w Polsce są normy, które określają dopuszczalne warunki poziomu hałasu. I tak w ciągu dnia dopuszczalny poziom w pomieszczeniu mieszkalnym to 35 decybeli (dB), natomiast w nocy - 25 dB. Dłuższe przebywanie w pomieszczeniach przekraczających dopuszczalne normy ma nieodwracalne skutki zdrowotne - stres, zmęczenie, wcześniejsze starzenie się, problemy ze słuchem, zmiany czynnościowe mózgu czy nawet skrócenie życia o 8-12 lat. Warto więc zapytać dewelopera, wykonawcę lub zarządcę nieruchomości jaka jest lub będzie izolacja akustyczna ścian i stropów. Im lepsze współczynniki uda się uzyskać w budynku, tym bardziej zdrowo i komfortowo będzie się w nim mieszkać.

Aplikacja "Ciesz się ciszą" umożliwia sprawdzenie poziomu natężenia dźwięku w miejscach, w których przebywamy najczęściej. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w Google Play, App Store oraz na stronie www.cieszsiecisza.pl.

Szczegółowe informacje, aplikacja oraz aktualny ranking miast i zaangażowania dostępne są na stronie www.cieszsiecisza.pl.

źródło  i zdjęcie: ISOVER

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT