Dwie metody obróbki komina

Komin przechodzący przez połać dachu stanowi dla dekarza nie lada wyzwanie. Skuteczna i przede wszystkim szczelna obróbka nie musi wbrew pozorom zabierać dużo czasu. A jak powszechnie wiadomo - czas to pieniądz.

Dwie metody obróbki komina

Taśma Wakaflex 2 używana w obróbce komina stanowi dobrą alternatywę dla blachy. Elastyczna i rozciągliwa w dwóch kierunkach taśma wykazuje, dzięki zatopionej w poliizobutylenie siatce aluminiowej, dużą odporność na rozerwania. Dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, doskonale komponuje się z dachówkami tak płaskimi, jak i profilowanymi.

Szybko i skutecznie

Rozszczelnienia w okolicach komina i będące ich konsekwencją przenikanie wody pod połać mogą być spowodowane nieprawidłową bądź niestarannie wykonaną obróbką. Wprawdzie polska norma budowlana dotycząca budowy przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych PN-89/B-10425 nie precyzuje materiału stosowanego przy obróbce, jednak powinien być on niepalny, trwały i odporny na warunki atmosferyczne, ale również łatwy w montażu. Mniej skomplikowane "operacje" na newralgicznych elementach dachu, takich jak komin, to większa szansa na skuteczność prawidłowego wykonania. Nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie.

Dość często stosowana przez dekarzy mało elastyczna blacha bywa materiałem nie tyle niewdzięcznym, co wymagającym - zarówno pod względem narzędziowym, jak i czasowym. Zastosowanie Wakaflexu firmy Monier BRAAS znacznie ułatwia pracę dekarzom. Wykorzystanie taśmy w miejsce blachy może skrócić czas obróbki komina nawet o połowę.c

Więcej na temat porównania dwóch metod obróbki komina znajduje się w filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=UAqFFDepjbo&list=UUhfhQLYkZ9pDr41AB5Y0TiA

źródło i zdjęcie: Braas

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT