Modny kształt dachówek 2014

Dach, jako jeden z najważniejszych elementów budynku, w dużej mierze wpływa na estetykę i styl całości. W warstwie wizualnej połać to przede wszystkim kolor i kształt dachówek. Jaki jest zatem "Modny kształt 2014"?

Modny kształt dachówek 2014

W architekturze jak w modzie - jeden styl przychodzi, drugi odchodzi. Postmodernistyczny trend w architekturze użyteczności publicznej, jaki na gruncie polskim obserwujemy od końca lat 80-tych, zajmuje od jakiegoś już czasu ważne miejsce również w budownictwie mieszkaniowym. Zanim "trafił pod strzechy", powstały tak monumentalne realizacje jak Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego projektu Marka Budzyńskiego czy Filharmonia Łódzka Romualda Loeglera. Dawne Less is more (Mniej znaczy więcej) zamieniło się w Less is bore (Mniej znaczy nudniej). Nie oznacza to bynajmniej zupełnego odejścia od corbusierowskich zasad. Postmodernistyczna estetyka nie boi się bowiem połączenia modernistycznego betonu i szkła z drewnem oraz żywymi kolorami, prostoty ornamentu z osobliwą strukturą fasad budynku.

Postmodernizm to także powrót do symetrii. Dachówki płaskie doskonale komponują się z silnie zgeometryzowanym kształtem bryły. Nowoczesny charakter podkreśli także kolorystyka. Prym wiodą odcienie szarości, które łączyć można z jaskrawymi elementami elewacji. Dachówki płaskie, takie jak Teviva marki BRAAS, wprowadzają na dachu grę linią prostą. Postmoderniści często sięgają po podziały wertykalne bądź horyzontalne, które w elewacjach pełnią funkcję naturalnego ornamentu.

Nowoczesny design budynków, często łączony z postmodernistycznym detalem, stanowi jeden z obecnych trendów na rynku budowlanym. Marka BRAAS, kierując się wrażliwością na potrzeby klienta, wprowadziła trwającą do 29 sierpnia promocję na dachówki płaskie "Modny kształt 2014". O rabaty należy pytać w punktach handlowych.

Adresy dystrybutorów dostępne są na stronie: https://www.monier.pl/dystrybutorzy/wyszukaj-dystrybutora.html.

źródło i zdjęcie: Monier Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT