Produkt firmy Ruukki ma szansę zdobyć prestiżowe wyróżnienie w Szwecji

W dniach 20-23 marca 2012 r. w Sztokholmie odbędą się międzynarodowe targi Nordbygg, które są zaliczane do najważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Szwecji. Jednym z ciekawszych aspektów tego przedsięwzięcia będzie ogłoszenie najbardziej innowacyjnego produktu roku. Dużą szansę na zdobycie tego wyróżnienia mają inteligentne czujniki obciążenia dachu firmy Ruukki.

Produkt firmy Ruukki ma szansę zdobyć prestiżowe wyróżnienie w Szwecji

"Opracowaliśmy praktyczne rozwiązanie, które poprawia znacząco bezpieczeństwo budynków, zwłaszcza tych, które są usytuowane w północnych szerokościach geograficznych, gdzie obciążenie dachu śniegiem może wzrastać bardzo gwałtownie" - powiedział Jouni Metsämäki, senior vice president Ruukki.

Wielką zaletą inteligentnych czujników obciążenia dachu jest pełna automatyka. System w sposób samoczynny generuje alerty wtedy, kiedy połać zaczyna się niebezpiecznie uginać pod naporem zalegającego śniegu. Sygnały alarmowe, za pomocą routera bezprzewodowego, przesyłane są na telefony komórkowe lub na e-maile.

Inteligentne czujniki obciążenia dachu pozwalają zatem znacznie zmniejszyć ryzyko zawalenia się budynku. W Szwecji, gdzie zima bywa długa oraz sroga, tego typu technologie z dużym zainteresowaniem zostały przyjęte przez tamtejszych inwestorów.

Dlatego też wynalazek firmy Ruukki został nominowany do tytułu najbardziej innowacyjnego produktu roku w Szwecji. Głosowanie w tej sprawie odbywa się na internetowej stronie miesięcznika byggIndustrin magazine: byggindustrin.com/tavling.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Ruukki Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Ruukki

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT