Nowe przepisy w zakresie oznakowania CE

Zmiany w przepisach dotyczących oznakowania CE, wynikające z wdrażania zasad obowiązujących w Unii Europejskiej, sprawiają problemy we właściwym określeniu zakresu odpowiedzialności producentów stolarki budowlanej. Enterprise Europe Network zaprasza na bezpłatne szkolenie z tego zakresu.

Nowe przepisy w zakresie oznakowania CE

Szkolenie "Znak CE - odpowiedzialność producenta stolarki budowlanej w świetle nowych przepisów" poprowadzą eksperci doskonale znający prezentowane problemy i sposoby ich rozwiązywania. Spotkanie organizuje Enterprise Europe Network, działająca przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego - Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości.

Enterprise Europe Network jest siecią prowadzącą działania informacyjne i doradcze z zakresu prawa i polityki Unii Europejskiej. Zainteresowani uczestnicy poznają zagadnienia związane z nowymi przepisami w zakresie oznakowania CE podczas szkolenia, które odbędzie się 22 lutego 2012 r. w siedzibie EEN w Szczecinie.

ZSRG SCP - logoUdział w szkoleniu jest bezpłatny. Warunkiem uczestniczenia jest przesłanie faksem lub mailem wypełnionego zgłoszenia. Biuro Enterprise Europe Network będzie na nie oczekiwało do 20 lutego br. Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa są dostępne w internetowym serwisie organizatora - zsrg.szczecin.pl.

Zajęcia szkoleniowe poprowadzą eksperci:

  • Małgorzata Antczak - od 2004 r. kierownik Wydziału Wyrobów Budowlanych w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Poznaniu,
  • Adam Mścichowski - rzeczoznawca stolarki budowlanej, kierownik Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej.

W programie szkolenia znajdą się następujące tematy obejmujące nowe przepisy w zakresie oznakowania CE:

  • główne procedury Zakładowej Kontroli Produkcji - dokumentacja systemu ZKP,
  • założenia Normy Europejskiej dotyczącej okien i drzwi zewnętrznych - EN 14351-1-1+A1,
  • znowelizowana ustawa o wyrobach budowlanych,
  • rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r.

źródło i zdjęcia: zsrg.szczecin.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT