Nadaje się do wszystkich dachów spadzistych, doskonale znosi obciążenie wywołane podmuchami wiatru, jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki tym zaletom blachodachówka znajduje zastosowanie w pokryciach dachowych budynków mieszkalnych, rezydencji i obiektów przemysłowych, a także do renowacji starych pokryć. Cechuje ją łatwość i bezpieczeństwo montażu, lekkość, szczelność przy równoczesnej doskonałej wentylacji dachu.
Blacha to pokrycie dachowe stosowane od niepamiętnych czasów. Już w starożytnej Grecji i Rzymie używano blachy miedzianej do krycia świątyń, potem kościołów, pałaców i domów. Blacha miedziana, cynkowa, aluminiowa to doskonałe materiały pokryciowe. Współczesna metalurgia daje nam wystarczająco dobry materiał dachowy - blachę stalową ocynkowaną. Z niej można formować arkusze trapezowe, faliste i dachówkopodobne. Jeśli do produkcji użyjemy odpowiednio dobrej blachy i precyzyjnej maszyny to otrzymujemy bardzo dobre i niedrogie pokrycie. Takich blach na polskim rynku mamy bardzo dużo.
Dachówka EuroNova zdecydowanie się tu jednak wyróżnia. EuroNova to panel wykonany z blachy składający się z sześciu dachówek w jednym rzędzie. Swoim kształtem doskonale przypomina dachówkę karpiówkę (szlachetne pokrycie ceramiczne). Jeden panel ma pełną symetrię, po przecięciu można wykorzystać nawet pojedynczą dachówkę. Kolorystyka jest w zasadzie dowolna, ale wymaga uzgodnienia z producentem. Proces formowania kształtu jest procesem gięcia, a nie tłoczenia tak jak w przypadku innych blach dachówkowych, co ma duże znaczenie dla trwałości (brak pocienienia blachy).
Technologia formowania kształtu EuroNova przesądza o stosowaniu blach o bardzo dużej plastyczności i grubości 0,5 mm. Producent używa do produkcji EuroNova najczęściej blach angielskich ocynkowanych i powlekanych, a dla klientów o specjalnych wymaganiach blachy miedzianej, cynkowej lub innej. Kształt panela to zdecydowanie mniejsze odpady (na dachach skomplikowanych tylko 1 do 2 procent).
Elmaxi
Komentarze