Naturalny środek do mycia blatów

To na blacie przygotowujemy posiłki dla całej rodziny, dlatego też przecieramy go nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia. Warto zdecydować się na użycie w pełni naturalnych środków, które będą bezpieczne dla naszego zdrowia, ale także skutecznie wyeliminują wszelkie drobnoustroje, efektywnie odtłuszczą i zniwelują niepożądane zapachy. Środek do czyszczenia blatów kuchennych możemy z powodzeniem przygotować sami na bazie octu gospodarczego.

Naturalny środek do mycia blatów

Zalety octu gospodarczego

Korzystając ze środków do czyszczenia wykonanych własnoręcznie, mamy 100% wpływ na skład. Co za tym idzie, wiemy że taki środek będzie dla nas bezpieczny, co jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o powierzchnie mające styczność z żywnością.

Ocet gospodarczy świetnie czyści, ale także odkamienia, usuwa osad wapienny i odtłuszcza. Jest też przyjazny środowisku. Zwróćmy też uwagę na fakt, że używając własnych środków, nie przyczyniamy się do generowania śmieci w postaci szkodliwych plastikowych butelek.

Co jest potrzebne do przygotowania płynu do czyszczenia blatów kuchennych?

Przygotowanie i użycie preparatu

Wystarczy wymieszać ocet gospodarczy z wodą i przelać tak przygotowany roztwór do pojemnika ze spryskiwaczem. Spryskujemy tak przygotowanym preparatem blat i przecieramy całą powierzchnię ściereczką. Środek do czyszczenia blatów kuchennych będzie nam służył nawet przez kilka tygodni.

Źródło, zdjęcie, film: Dragon Poland

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT