Czarne akcesoria meblowe firmy Rejs

Czarne dodatki i akcesoria meblowe cieszą się coraz większą popularnością. Pasują do wnętrz nowoczesnych i stylizowanych, do klasycznych i awangardowych. Czerń obecna jest też w ofercie REJS. W tym kolorze utrzymane są m.in. uchwyty proponowane przez producenta.

Czarne akcesoria meblowe firmy Rejs

Co sprawia, że dana kuchnia, salon lub sypialnia nam się podoba, podczas gdy inne, nawet utrzymane w podobnym stylu wnętrze już nie? Układ? Meble? Rozwiązania? Owszem. Ale nie tylko. Niekiedy języczkiem u wagi są elementy naprawdę niewielkie. Detale - takie jak np. uchwyty i okucia - mogą gustownie uzupełnić i wzbogacić aranżację lub też - popsuć ją.

Wybierając uchwyty do konkretnej zabudowy, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oprócz zasadniczej - estetyki samego uchwytu, należy zadbać o to, aby stylistyka obu elementów pasowała do siebie. Ważną rolę pełnią tu: kształt i wielkość uchwytów, ale również ich kolor. I w tej kwestii zaszła zmiana.

Chrom, brąz, patyna - to kolory, które przez lata wiodły niepodzielny prym w ofercie uchwytów meblowych. Zwłaszcza ten pierwszy rodzaj wykończenia - w połysku, macie lub delikatnej, przyjemnej w dotyku satynie, dosłownie królował na frontach różnego rodzaju szafek i szuflad. Obecnie do tego zestawienia coraz częściej dołączają inne odcienie. Do grona często wybieranych barw uchwytów należy również biel i czerń.

- Dodatki i akcesoria w ciemnych wybarwieniach - graficie i antracycie, a także głębokiej, matowej czerni, to jeden z najlepiej widocznych trendów wzorniczych ostatnich lat. Nieco na przekór modzie na systemy bezuchwytowe, które goszczą w kuchniach nowoczesnych, czarne uchwyty stają się ekskluzywnym i poszukiwanym dodatkiem zarazem funkcyjnym, jak i dekoracyjnym - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Czarny uchwyt

Czarne dodatki świetnie pasują do aranżacji nowoczesnych, ale nie tylko. Znakomicie odnajdą się w zestawieniu ze wszystkimi rodzajami metalu i betonu. Dobrze wyglądać będą również w duecie z naturalnym drewnem i dekorami nim inspirowanymi. Czerń podkreśli rustykalność drewna - modne sęki i pęknięcia, a także na zasadzie kontrastu - wzmocni efekt ciepła tego materiału.

Z drugiej strony, uchwyty w kolorze smoły pasują też do mebli w jednej barwie. Podkreślą biel i wszelkie odcienie szarości frontów, również tych stylizowanych. To bardzo ciekawy dodatek do kuchni prowansalskiej czy angielskiej, a także do utrzymanej w bieli sypialni lub salonu.

- Obecnie, niemal wszystkie proponowane przez REJS uchwyty dostępne są między innymi w kolorze czarnym. Jedno i dwupunktowe (gałki i modele z rozstawem), krawędziowe lub wpuszczane, mogą być wykończone w macie, który jeszcze bardziej podkreśla głębię i elegancję tej barwy lub też w opcji z efektem szczotkowania - dodaje Damian Rybak.

Co ważne wszystkie uchwyty marki REJS można kupić w gotowych, standardowych rozmiarach, lub też zamówić dowolny, dostosowany do potrzeb konkretnej zabudowy wymiar według podanych parametrów.

Źródło i zdjęcia: REJS

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE