Zwycięzcy V edycji konkursu Kreacje z Natury firmy Barlinek

Piąta edycja konkursu "Kreacje z Natury" organizowanego przez Barlinek Institute of Design dobiegła końca. Zadaniem uczestników było przedstawienie nowoczesnych projektów wybarwień Deski Barlineckiej. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas tegorocznych targów Warsaw Home.

Zwycięzcy V edycji konkursu Kreacje z Natury firmy Barlinek

Z nadesłanych prac jury wyłoniło 27 uczestników z Polski, Ukrainy, Rosji oraz Rumunii, którzy wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych w Barlinku, gdzie stworzyli finalny projekt deski konkursowej.

Po raz kolejny udowodnione zostało, że w projektowaniu nie ma granic! Uczestnicy sięgnęli m.in. po sok z buraka, porzeczek czy pietruszki, łącząc tradycyjne metody z całkiem nowymi.

- Dzisiejszy werdykt pokazuje, że możliwości współpracy z Barlinkiem są nieograniczone. To, co wyróżnia nasz konkurs to warsztaty. Przebywanie w fabryce, w otoczeniu lasów barlineckich, specyficzny klimat i intensywna praca - to wszystko sprawia, że projektanci dosłownie „schodzą na ziemię”. Uczą się być bliżej materiału, czyli drewna i lepiej rozumieją, zarówno możliwości, jak i ograniczenia produkcji przemysłowej.

- Z drugiej strony, my jako producent, również inspirujemy się dzięki tym spotkaniom. To właśnie na bazie takiej współpracy powstała kolekcja desek „Tastes of Life” zaprojektowana przez laureatki pierwszej edycji, w tym Anię Łoskiewicz-Zakrzewską z Beza Projekt - komentowała Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek.

ZWYCIĘZCY V EDYCJI KONKURSU KREACJE Z NATURY

Laureaci V edycji konkursu „Kreacje z Natury”:

  • 1. miejsce Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska - nagroda 10 000 zł
  • 2. miejsce Kaja Onichimowska i Natalia Banasiak - nagroda 5 000 zł
  • 3. miejsce Marta Ogrodowczyk - nagroda 2000 zł

Wyróżnienia:

  • Ada Szczecińska - nagroda 1 000 zł
  • Aleksandra Józefiak - nagroda 1 000 zł

W skład jury konkursu wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infini-Design), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), Szymon Hanczar (Hanczar Studio), Michał Wrześniak (architekt wnętrz) oraz Wojciech Trzcionka („Design Alive").

Pomysłodawczynią konkursu jest dyrektor marketingu firmy Barlinek Dorota Karbowska-Zawadzka.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: BARLINEK
Zdjęcie: Marek Swoboda

FILMY OSTATNIO DODANE