Czym wyróżniają się kinkiety boho?

Styl boho podbija nie tylko świat mody. Równie dużą popularnością cieszy się w branży wnętrzarskiej, w której pojawia się nawet w przypadku oświetlenia. Ciekawym i niezwykle praktycznym dodatkiem do niemal dowolnego pomieszczenia może być zwłaszcza kinkiet boho, który może doświetlić pokój czy też zastąpić dekoracje. Sprawdź, czym wyróżniają się modne lampy ścienne w stylu boho.

Czym wyróżniają się kinkiety boho?

Inspiracje światem przyrody

Styl boho wywodzi się ze świata artystycznej bohemy i hippisów. Dla przedstawicieli tych grup więź z naturą była bardzo ważna, co miało odzwierciedlenie również w wyposażeniu ich mieszkań. Z tego powodu kinkiet boho często ma wiele akcentów, które są wyraźnie inspirowane światem przyrody. Na lampach może pojawić się motyw liści, który z pewnością doda wnętrzom oryginalności. Mile widziane są także kwiaty, które mogą mieć, np. formę misternych ornamentów. Ponadto warto sięgnąć po pawie pióra, które wprowadzą do wnętrza orientalną nutę.

Sięganie po naturalne surowce

Bliski kontakt z przyrodą w przypadku lamp w stylu boho oznacza również stawianie na naturalne surowce. Kinkiety mogą mieć przykładowo plecione klosze wykonane z bambusa, rattanu bądź wikliny. Ponadto warto zwrócić uwagę na drewniane belki, które są owinięte przewodem w formie materiałowego sznura zakończonego żarówką. Można także sięgnąć po papier, który w branży oświetleniowej od lat nie wychodzi z mody. Choć do stylu boho najlepiej pasują naturalne surowce, to można również sięgnąć, np. po żelazo bądź mosiądz.

Lekkość, swoboda i luz

W oświetleniu inspirowanym kulturą hipisów i artystycznej bohemy nie może również zabraknąć lekkości i luzu. Kinkiety boho nawet w przypadku dość dekoracyjnego charakteru zdecydowanie nie dodają aranżacji ciężkości. Ponadto można postawić na swobodę w kwestii designu. Geometryczne kształty w kinkietach ze sklepu online Tomix często są zestawiane, np. z kunsztownymi ornamentami. Można również sięgnąć po etniczne akcenty, którym mogą towarzyszyć nowoczesne elementy. Co więcej, w stylu boho nieszablonowe i nietuzinkowe rozwiązania są wręcz mile widziane.

Romantyczny charakter

Za sukcesem kinkietów w stylu boho w dużej mierze stoi ich romantyczny charakter. Takie lampy często dają ciepłe, lekko przytłumione światło, dzięki któremu możliwe jest stworzenie w pomieszczeniu nastrojowej atmosfery, której nie można odmówić również przytulności. Ponadto misterne ornamenty, polne kwiaty i motywy roślinne też kojarzą się z romantycznym klimatem. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się także lampy, które przypominają świeczniki bądź lampiony.

Niebanalny design

Kinkiety w stylu boho to idealna propozycja dla osób, które cenią niebanalne projekty. Ze względu na swój lekko artystyczny charakter takie lampy zdecydowanie intrygują i przyciągają wzrok. Niekiedy mogą nawet stać się główną ozdobą pomieszczenia, co jest ważne zwłaszcza w przypadku mniejszego metrażu. Co więcej, wiele kinkietów w stylu boho na pierwszy rzut oka często bardziej przypomina efektowną dekorację na ścianę niż lampę.

Artykuł Partnera

Zdjęcie: materiały prasowe

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT