Wymiana wody w oczku - jakiej pompy użyć?

Oczko wodne to ozdoba każdego ogrodu. Krystalicznie czysta woda pozwala wyeksponować rośliny, a także wielobarwne ryby. Nadmierne zamulenie albo zbyt duża ilość glonów powodują, że woda staje się mętna, a oczko zamiast cieszyć, sprawia jedynie kłopot.

Wymiana wody w oczku - jakiej pompy użyć?

Kiedy środki chemiczne nie dają sobie rady i okazuje się, że nie ma możliwości pozbycia się zanieczyszczeń, należy pomyśleć o gruntownym czyszczeniu, a następnie wymianie wody.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji wypompowanie wody i oczyszczenie dna oraz brzegów. Najlepszym sposobem, aby to zrobić szybko i skutecznie jest użycie pompy odwodnieniowej.

Pompy odwodnieniowe to wszechstronne urządzenia, które radzą sobie z różnymi typami zanieczyszczeń i są przystosowane do pracy nawet w bardzo trudnych warunkach. Do ich największych zalet należy możliwość umieszczenia pod wodą.

Co więcej mogą one tam pozostawać na stałe, co jest bardzo wygodne w przypadku konieczności kolejnego wypompowywania wody. Pompy tego typu charakteryzują się ponadto dużą wydajnością, a także niezawodnością działania.

Należy podkreślić, że są to urządzenia przystosowane do pracy z brudną wodą. Świetnie radzą więc sobie z różnymi typami zanieczyszczeń. Chętnie wykorzystywane są przez właścicieli stawów rybnych, co świadczy o tym, że duże ilości zanieczyszczonej wody są im niestraszne.

Jeśli zatem chcesz mieć pewność, że woda z Twojego oczka wodnego zostanie dokładnie wypompowana wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami, to użycie pompy odwodnieniowej będzie doskonałym wyborem.

Wykorzystując pompę odwodnieniową pozbędziesz się mułu i resztek roślin, dzięki czemu na nowo będziesz się mógł cieszyć przejrzystą wodą, a opieka nad oczkiem stanie się przyjemnością.


źródło i zdjęcia: Dambat

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT