Alternatywne miejsca dla kuchennego kosza na śmieci

W większości polskich domów pojemnik na odpady stoi w szafce pod zlewozmywakiem. Jednak gdy zlewozmywak i co za tym idzie szafka pod nim jest zbyt mała na tradycyjny kosz, trzeba poszukać alternatywnych miejsc, gdzie można go postawić. Aby ułatwić cały proces firma REJS proponuje pojemniki z serii JC.

Alternatywne miejsca dla kuchennego kosza na śmieci

Jaki system segregacji odpadów będzie optymalny?

Co zrobić, gdy pod zlewozmywakiem nie ma miejsca albo ma on charakter jednokomorowy i do dyspozycji mamy co najwyżej 40 centymetrów?

Najprostszym, ale i najmniej wygodnym wariantem jest wstawienie wiaderek do szafki.

Niestety ta opcja często oznacza utrudniony dostęp do pojemników w głębi, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z wąską szafką.

Innym pomysłem jest montaż pojemnika na froncie. Tyle, że i w tym wypadku tylko jeden kosz jest łatwo dostępny.

Pojemniki PREJS Praktiko. Kolorowe akcenty pomogą odróżnić kosze od siebie fot. REJS Sp. z o.o.

Optymalnym rozwiązaniem jest więc montaż systemów wysuwnych, dzięki którym wszystkie pojemniki będą pod ręką. Sprawdzą się one zarówno pod samym zlewozmywakiem, jak i w szafkach obok. I tu mamy trzy opcje do wyboru. Kompletne zestawy pojemników do segregacji odpadów np. Praktiko możemy wstawić do głębokich szuflad. Możemy też zdecydować się na szuflady Slim Box czy Comfort Box, które są dostępne w komplecie z odpowiednimi koszami. Mają one 60 lub 80 cm szerokości. Trzecim rozwiązaniem jest montaż koszy na stelażu montowanym do dna szafki jak np. JC, który jest teraz dostępny w nowym, udoskonalonym wydaniu. – wymienia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

Pojemniki do segregacji JC

Zestawy pojemników na śmieci JC polecane są do szafek o szerokości 30 lub 40 cm.

Mogą być montowane i pod zlewozmywakiem, i obok nich np. pod blatem roboczym.

Dostępne są w sześciu konfiguracjach obejmujących 2 lub 3 kosze w dwóch wysokościach o pojemności 7, 9, 15 lub 20 litrów.

Dzięki temu możemy wybrać zestaw idealnie pasujący do naszych przyzwyczajeń i ilości generowanych odpadów różnych frakcji.

Wiadra i rączki utrzymane są w jednym, grafitowym kolorze.

Różne rozmiary pojemników JC ułatwią dopasowanie do posiadanych szafek fot. REJS Sp. z o.o.

Innowacja w JC tkwi w rodzaju mechanizmu jezdnego. Zastosowane prowadnicy kulkowej z nadwysuwem i miękkim dociągiem pozwala na całkowite wysunięcie pojemników z szafki, a przez to lepszy do nich dostęp. Front może być otwierany tradycyjnie – na zawiasie, bądź może być przytwierdzony do stelaża JC. Wysunięcie zestawu ułatwia również nowy, szerszy uchwyt z tworzywa, który jest bardziej poręczny. – wyjaśnia Damian Rybak.

Małe pojemniki JC sprawdzą się w ograniczonych przestrzeniach fot. REJS Sp. z o.o.

Nowa, plastikowa pokrywa zestawów JC całkowicie osłania kosze z góry, z jednej strony chroni przed nieprzyjemnym zapachem, a z drugiej może służyć za dodatkową półkę.

Wgłębienie na jej powierzchni zabezpiecza ustawione na niej produkty przed zsuwaniem się.

Maksymalne obciążenie systemu wynosi 15 kilogramów.

źródło i zdjęcia: REJS Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE