Jak uniknąć błędów przy montażu bramy garażowej?

Wiśniowski podpowiada, jakich błędów należy się wystrzegać przy montażu bramy garażowej.

Jak uniknąć błędów przy montażu bramy garażowej?

Błędne ustalenie poziomu posadzki, w przypadku wykańczania podłogi po osadzeniu bramy

Aby podczas montażu bramy uchylnej zapobiec pomyłce przy ustalaniu poziomu posadzki, w progu garażu warto umieścić tymczasową listwę, której wierzch wyznaczy poziom przyszłej podłogi.

Nieprawidłowe wypoziomowanie podłoża w miejscu umieszczenia bramy

Podłoga garażu w miejscu przylegania bramy powinna tworzyć pochylony na zewnątrz próg, zapobiegający przenikaniu wody deszczowej do wnętrza garażu i powstawaniu kałuży przed bramą. W przypadku spadzistych podjazdów przed progiem, należy zamontować kanał odwadniający, w przeciwnym razie może dochodzić do zalewania garażu, a zimą – do przymarzania bramy.

Zbyt duża szczelina u dołu bramy

Szczeliną tą do garażu będzie przedostawała się woda deszczowa. Może być to także zachęta dla włamywacza: właśnie tędy najwygodniej wsunąć narzędzia do wyważenia bramy.

Nieprawidłowe zamocowanie elementów bramy do ściany garażu

Do mocowania prowadnic i ram należy używać kołków rozporowych, dostosowanych do rodzaju materiału ściennego. Elementy mocujące muszą przylegać całą powierzchnią do podłoża. Ewentualne nierówności oparcia można skorygować podkładkami metalowymi lub z twardego drewna.

Brak układu awaryjnego otwierania

Brama garażowa wyposażona w automatykę, zamontowana w garażu bez dostępu z wnętrza domu lub pozbawiona innego dodatkowego wejścia, powinna być wyposażona w układ awaryjnego otwierania, niezbędny w przypadku braku prądu lub uszkodzenia mechanizmu. Bez takiego zabezpieczenia nie dostaniemy się do garażu podczas braku zasilania, a w razie uszkodzenia mechanizmu pozostaje tylko wyważenie bramy.

Najbezpieczniejszym rozwiązanie jest zamontowanie systemu odblokowywania, uruchamianego kluczykiem, co umożliwia ręczne podniesienie bramy. Mniej bezpieczny jest układ z akumulatorem awaryjnym, który zapewnia jedynie możliwość otwarcia w przypadku awarii zasilania.

źródło i zdjęcie: WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE