BUDMA 2025: zobacz, co działo się na największych targach budowlanych w Polsce

Zakończyła się 33. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, którym towarzyszyły Targi Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH.

BUDMA 2025: zobacz, co działo się na największych targach budowlanych w Polsce

Targi w liczbach:

  • Ponad 26 000 profesjonalistów z 41 krajów i 4 kontynentów uczestniczyło w spotkaniach z producentami, konferencjach, prezentacjach i warsztatach.

  • Swoją ofertę zaprezentowało 600 wystawców z 27 krajów.

  • 28 rozwiązań i produktów otrzymało prestiżową polską nagrodę za innowacyjność – Złoty Medal Grupy MTP.

  • 10 ekspozycji zostało wyróżnionych w konkursie Acanthus Aureus za wyjątkowy design, technologię wykonania oraz przestrzeń sprzyjającą rozmowom biznesowym.

Patronat honorowy

Tegoroczna edycja targów BUDMA odbyła się pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (Grupa PFR), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Grupa PFR), Izby Architektów RP, Państwowej Inspekcji Pracy, Polskiej Izby Budownictwa, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Polskiego Klastra Budowlanego, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Związku Polskie Okna i Drzwi.

Wydarzenia i tematyka

Bogaty program merytoryczny, przygotowany we współpracy z partnerami honorowymi i branżowymi, obejmował konferencje, prezentacje i prelekcje dotyczące zmian w przepisach prawnych, najnowszych rozwiązań produktowych, „technologii jutra” w budownictwie oraz przyszłościowych trendów w architekturze.

Wiodącym tematem tegorocznych prezentacji była idea „Zielonej Przyszłości Budownictwa” jako kluczowego elementu zrównoważonego rozwoju.

W trakcie targów organizowane były pokazy, warsztaty i szkolenia praktyczne z zakresu technik wykończeniowych.

Forum Designu i Architektury „D&A”

Dwudniowe Forum Designu i Architektury „D&A” w ramach ARCHI-STRADA poświęcone było roli drewna w architekturze. Gościem specjalnym wydarzenia był Mateusz Mastalski z pracowni Henning Larsen z Danii, który poprowadził wykład „Zrównoważony design, drewno w architekturze”.

Krzysztof Mycielski z Grupy 5 Architekci zaprezentował temat „Drewniany zabytek po przejściach – Sanatorium Gurewicza w Otwocku”. Drugiego dnia Forum odbył się wykład Prezesa Stowarzyszenia Architektów Fińskich SAFA – Asko Takali, który omówił najnowsze osiągnięcia fińskiej architektury drewnianej.

PREFTEC – Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji

Jednym z nowych wydarzeń targów było PREFTEC – Centrum Nowoczesnej Prefabrykacji, organizowane przez Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe. W ramach wydarzenia zaprezentowano najnowszą ofertę materiałów, maszyn, technologii oraz gotowych produktów i usług dla budownictwa prefabrykowanego i modułowego.

Konferencja „Technologie Prefabrykowane w Nowoczesnym Budownictwie”, organizowana przez SEDG, poruszyła kluczowe zagadnienia dotyczące zrównoważonego budownictwa, trendów rynkowych oraz budownictwa drewnianego w Europie.

Forum Gospodarcze Budownictwa BUILD4FUTURE

Podczas Forum Gospodarczego Budownictwa BUILD4FUTURE, organizowanego we współpracy z Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa, liderzy rynku analizowali największe wyzwania dla branży.

Omówiono wpływ wojny w Ukrainie na polski sektor budowlany oraz możliwości udziału polskich firm w odbudowie. Kluczowym tematem była również termomodernizacja budynków wielo- i jednorodzinnych jako priorytet w zrównoważonym budownictwie.

Zespół Targów BUDMA i Windoor-Tech.

Strefa biznesowa „Poland. Business Forward Construction Sector”

Po raz pierwszy zorganizowana została strefa biznesowa „Poland. Business Forward Construction Sector”, umożliwiająca polskim przedsiębiorcom branży budowlanej zapoznanie się z potencjałem eksportowym wybranych rynków (m.in. Niemiec, Szwecji, Litwy czy Serbii).

W ramach wydarzenia odbyły się spotkania biznesowe z zagranicznymi przedsiębiorcami oraz ekspertami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Polskiego Klastra Budowlanego.

Pokazy i szkolenia praktyczne

W trakcie targów, przy współpracy z Grupą Prace Wykończeniowe, Stowarzyszeniem Branży Wykończeniowej, Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy oraz Narzędzioholicy.pl, organizowane były pokazy, warsztaty i szkolenia praktyczne z zakresu technik wykończeniowych.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz zdobyć nowe umiejętności przydatne w codziennej pracy.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia”

Podczas finału centralnego 53. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” wyłonieni zostali najlepsi uczniowie w zawodach dekarza, tynkarza, posadzkarza i malarza.

Dzięki wysiłkom wystawców i partnerów udało się stworzyć jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży budowlanej w Europie. Udział w Targach BUDMA 2025 pozwolił uczestnikom na realizację założonych celów biznesowych i marketingowych, a kolejne edycje będą kontynuować tradycję wspierania innowacji i rozwoju sektora budowlanego.

W imieniu Zarządu Grupy MTP oraz całego Zespołu, serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyliście i byliście z nami podczas tegorocznej edycji targów. To dzięki Państwa ofercie niebywała energia bezpośrednich relacji wybrzmiała z całą mocą w sześciu pawilonach wystawienniczych i konferencyjnych Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 11 – 14.02.2025. - Zespół Targów BUDMA i Windoor-Tech

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz relacji wideo:

BUDMA 2025 – W OBIEKTYWIE

BUDMA 2025 – ZŁOTY MEDAL MTP

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT