Zalety wełny mineralnej URSA:
- Posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Wełna mineralna URSA ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda (λ). Jego wartość wynosi nawet 0,031 W/mK. Im wartość λ jest mniejsza, tym materiał jest lepszym izolatorem.
- Izoluje od hałasu. Wełna mineralna URSA chłonie fale dźwiękowe i izoluje od hałasu z zewnątrz budynku lub pomiędzy pomieszczeniami, co potwierdzają raporty z badań. Zapewnia komfort akustyczny na bardzo wysokim poziomie.
- Jest niepalna. Wełna mineralna URSA ma najwyższą klasę reakcji na ogień Euroklasa A1, co potwierdzają badania przeprowadzane w certyfikowanych laboratoriach.
- Łatwa w montażu. Wełnę można łatwo docinać nawet do skomplikowanych kształtów, a przy tym część produktów ma trasowane linie, które jeszcze bardziej ułatwiają przycinanie. Z kolei niewielka masa wełny usprawnia prace montażowe, zaś konstrukcja budynku jest obciążana w niewielkim stopniu.
- Paroprzepuszczalna. Produkty z wełny mineralnej URSA są paroprzepuszczalne, co oznacza, że para wodna ma szansę bezpiecznie i w całości wydostać się na zewnątrz. Nie będzie się odkładać lub nawet kondensować poniżej warstwy izolacji lub w niej.
- Gwarancja jakości i trwałości. Bardzo ważną zaletą wełny mineralnej jest niezmienność parametrów w czasie. Po latach użytkowania są wciąż takie same. Jakość wyrobów URSA potwierdzają też certyfikaty CE, ISO, EUCEB oraz RAL.
- Naturalna izolacja. To materiał ekologiczny produkowany z naturalnych surowców - piasku i stłuczki szklanej, uzyskiwanej z recyklingu. W wysokiej temperaturze następuje stopienie surowców, a w kolejnym etapie ich rozwłóknienie. Dzięki temu powstają włókna o średnicy kilku µm, które następnie są łączone ze sobą za pomocą żywic, tworząc sprężystą i elastyczną wełnę szklaną.
Źródło i zdjęcie: URSA
Komentarze