XXII Ogólnopolska Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego 2019

Czy słabnąca koniunktura zagrozi przyszłości polskiego budownictwa? Czy uczymy się na błędach? 5 listopada 2019 roku w hotelu Novotel Warszawa Airport odbędzie się spotkanie ekspertów z przedsiębiorcami z branży budowlanej.

XXII Ogólnopolska Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego 2019

Wraz ze schłodzeniem się koniunktury w Polsce i spadkiem wzrostu gospodarczego, popyt na mieszkania nieznacznie słabnie. Jednak analitycy ASM wskazują, że Polacy nadal chcą inwestować w rynek mieszkaniowy. Coraz częściej inwestycje w nieruchomości traktowane są jako lokata kapitału i możliwość generowania przychodu z wynajmu.

W planach inwestycyjnych dominują mieszkania o małych i średnich powierzchniach użytkowych. 40,9% badanych deklaruje, że zadowoliłoby ich mieszkanie od 41 do 60 m². Z drugiej strony Polacy planują realizację renowacji swoich domów i mieszkań, co powoduje wzrost potencjału rynku remontowego.

Jak będzie wyglądała sytuacja w budownictwie w 2020 roku i później? Jak przygotować się na przyszłość?

Liczne pytania związane z wyzwaniami stojącymi przed przedsiębiorcami z sektora budowlanego zostaną zadane i przeanalizowane podczas ogólnopolskiej konferencji Monitoring Rynku Budowlanego, która jest jednym z najważniejszych i największych eventów sektora budowlanego w Polsce.

Wydarzenie odbywa się po raz 22. Zakres analityczny i prognostyczny Konferencji Monitoring Rynku Budowlanego pozwala jej odbiorcom na zapoznanie się ze złożonymi czynnikami i miernikami mającymi wpływ na branżę budowlaną oraz ich przyszłą projekcję, co jest niezbędnym narzędziem do budowania strategii firmy.

Eksperci zaprezentują zarówno aktualną sytuację gospodarczą kraju oraz branży budowlanej, jak i przedstawią prognozy dla rynku w podziale na poszczególne typy budownictwa.

Dzięki temu uczestnicy spotkania wyposażeni w rzetelną wiedzę będą mogli kreować zakres działań swoich przedsiębiorstw oraz tym samym wpływać na rozwój przyszłość branży budowlanej. Podczas wydarzenia będzie miała miejsce również debata, w której wezmą udział przedstawiciele branży. Konferencja jest doskonałą okazją do networkingu.

Konferencja organizowana jest przez ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku oraz Polską Izbę Budownictwa.

W programie konferencji Monitoring Rynku Budowlanego 2019 znajdują się trzy główne bloki:

  • SESJA I - BUDOWNICTWO VS. POLSKA GOSPODARKA
  • SESJA II - BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE I NIEMIESZKALNE - W SESJI PROGNOZY DLA RYNKU!
  • SESJA III - DEBATA

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program konferencji znajduje się na: www.konferencjamrb2019.syskonf.pl/

Źródło i zdjęcie: ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE