Rozwój nowoczesnych rozwiązań wymaga stworzenia odpowiedniego środowiska do eksperckiej współpracy nauki i biznesu. Potencjał, jaki wiąże się z funkcjonowaniem uczelni w otoczeniu gospodarczym jest ogromny. Kluczową rolę odgrywa tu transfer wiedzy i współdziałanie zmierzające do rozwoju nowych produktów, materiałów czy usług, mówi Marek Malinowski, Dyrektor Centrum Badań i Innowacji Skanska.
Skanska jest jednym z pierwszych członków Rady Naukowo-Gospodarczej działającej przy Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska od 2003 r. Od dziś nasze kontakty się jeszcze bardziej zacieśniły, ponieważ w myśl Umowy o Współpracy rozpoczynamy działania naukowo-badawcze, których celem jest realizacja wspólnych projektów obejmującego badania przemysłowe i prace rozwojowe, mówi dr hab. inż. Renata Kotynia, prof. Politechniki Łódzkiej, Prodziekan do spraw Innowacji i Współpracy z Gospodarką. Jest to bardzo dobry początek współpracy i już wkrótce podzielimy się sukcesami z pierwszych wspólnych projektów.
Za współpracę z Politechniką Łódzką odpowiada Centrum Badań i Innowacji, którego jednym z priorytetów jest ekspercka współpraca z ośrodkami badawczymi, uczelniami oraz partnerami zewnętrznymi. Podpisana umowa zakłada współpracę w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym pomiędzy Skanska S.A. i Politechniką Łódzką, Wydziałem Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.
źródło i zdjęcie: Skanska
Komentarze