Dlaczego suche ściany z keramzytobetonu - radzi ekspert firmy Uciechowski

Decydując się na budowę własnego domu najczęściej przyjmujemy następujące kryteria: ma być ładny, funkcjonalny, tani w budowie i tani w eksploatacji. Co do tzw. gustu i dostosowania domu do potrzeb rodziny, trudno jest doradzać nie znając upodobań inwestora, natomiast koszty budowy i eksploatacji już można oszacować na podstawie przyjętej technologii.

Dlaczego suche ściany z keramzytobetonu - radzi ekspert firmy Uciechowski

Objętościowo większość materiałów do budowy domu stanowią pustaki i bloczki ścienne, ale w skali kosztów całej budowy to zaledwie od kilku do kilkunastu procent. Należy jednak mieć świadomość, że materiały na ściany są niewymienialne, w przeciwieństwie do np. pokrycia dachu, okien czy płytek posadzkowych.

Dlatego tak ważne jest, aby ściany były trwałe, bezpieczne (ognioodporne), termoizolacyjne, i nie pozwalały na rozwój grzybów oraz pleśni. Wszystkie te warunki spełniają ściany z pustaków keramzytobetonowych (np. systemu Leca® BLOK).

Najbardziej charakterystyczną cechą takich ścian jest ich paroprzepuszczalność - najlepsza spośród ścian wybudowanych z innych wyrobów dostępnych na rynku. Ściana z keramzytobetonu ocieplona wełną mineralną nie zatrzymuje wilgoci. Różnica temperatury i ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz budynku, bez trudu "wypycha" wilgoć na zewnątrz.

Sucha ściana to zawsze ciepła ściana. Ściany bez zalegającej wilgoci uniemożliwiają rozwój zagrzybienia. Walory tego typu ścian sprawdzają się zarówno w chłodnej Skandynawii, jak i ciepłej Hiszpanii.

Na zdjęciu przedstawiono Pustak Leca BLOK 36,5

Andrzej Dobrowolski
Kierownik Produktu KERAMZYT
Weber Leca®

źródło i zdjęcia: Uciechowski Z.P.H.U. Sp.j.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT