Wykorzystanie skalnej wełny podczas budowania lub docieplania domu gwarantuje ochronę nie tylko przed chłodem, ale też ogniem, hałasem i wilgocią. Materiał ten posiada doskonałe parametry izolacyjne, dzięki czemu zapewnia komfort termiczny w domu przez cały rok. Zimą minimalizuje straty ciepła przez przegrody i dzięki temu pozwala na znaczące, długofalowe oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Natomiast latem, szczególnie dzięki ociepleniu poddasza, izolacja ze skalnej wełny nie dopuszcza do nadmiernego nagrzewania się dachu, który jest najszybciej przegrzewającą się w domach jednorodzinnych przegrodą.
Wełna skalna jest bardzo trwała - inwestorzy indywidualni mają pewność, że tak ocieplony dom nie będzie wymagał termomodernizacji przez długie lata. Dużą przewagą wełny skalnej są także jej paroprzepuszczalność oraz właściwości hydrofobiczne.
Paroprzepuszczalność zapewnia swobodne wysychanie przegród murowanych oraz reguluje poziom wilgotności w pomieszczeniach, a hydrofobowość to zabezpieczenie przed wchłanianiem wilgoci i zamakaniem samej wełny skalnej. Gwarantuje to dobry mikroklimat w pomieszczeniach oraz ogranicza ryzyko powstawania zawilgoceń i w efekcie rozwoju grzybów, pleśni i drobnoustrojów.
źródło i zdjęcie: Rockwool
Komentarze