Ponad 40% rocznego zapotrzebowania na energię przypada na budynki. Na ostateczny bilans energetyczny budynku bardzo duży wpływ ma jego zewnętrzna powłoka. Współczesne standardy w dziedzinie zrównoważonej architektury wymagają by potencjał oszczędności był przy projektowaniu brany pod uwagę.
Już w kwietniu 2012 r. na rynek wprowadzone zostaną nowe systemy okienne i fasadowe z modułami fotowoltaicznymi Schüco. Seria Schüco ProSol TF+, wyróżniająca się ponadprzeciętną wydajnością, otworzy niedostępne dotąd możliwości projektowe, zarówno pod kątem kształtowania architektury budynku, jak i efektywności energetycznej.
Moduły okienno-fasadowe Schüco ProSol TF+ oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów i pięciu stopniach przezierności. Dostępne są dzięki temu olbrzymie możliwości kształtowania przeszklonej architektury, łącznie z maksymalnie przeziernymi fasadami, dającymi doskonały widok na zewnątrz. Dzięki jeszcze skuteczniejszemu wykorzystaniu światła rozproszonego, innowacyjna technologia gwarantuje 30% więcej uzysków w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań cienkowarstwowych.
Od zewnątrz moduły fotowoltaiczne Schüco dla systemów okiennych i fasadowych zwracają uwagę lśniącym, ciemnym designem. Niezwykła estetyka systemu jest zasługą wysokoefektywnej, wielowarstwowej budowy.
Nowe moduły z serii Schüco ProSol TF+ pozwalają na projektowanie eleganckich, czarnych konstrukcji fasadowych o spójnym wyglądzie. Intensywną głębię barwy uzyskano dzięki zastosowaniu dwóch warstw krzemu - amorficznego i mikrokrystalicznego.
System Schüco ProSol TF+ może być harmonijnie łączony z okładzinami wentylowanymi i niewentylowanymi, świetlikami dachowymi oraz oknami i drzwiami Schüco. Różnorodność stopni przezierności, od modułów całkowicie nieprzezroczystych aż po częściowo przezierne, pozwala dostosować wygląd elementów fasady do indywidualnej wizji projektanta. Stopniowanie przezierności obejmuje zakres od 5% do 25%, co 5%.
Zakres rozmiarowy modułów, od 200 x 300 mm do 2200 x 2600 mm, otwiera różnorodne możliwości kompozycyjne. W przypadku łączenia modułów wielkość pojedynczych elementów okienno-fasadowych może wynosić nawet 2000 x 4000 mm. Umożliwia to nieskrępowane projektowanie konstrukcji wielkoformatowych przeszkleń.
Wielowarstwowa technologia Schüco ProSol TF+, bazująca na amorficznym i mikrokrystalicznym krzemie, umożliwia efektywniejsze wykorzystanie krótkofalowego spektrum światła, występującego o zmierzchu lub przy zachmurzeniu. Szyba solarna z powłoką TCO o grubości 3,2 mm zapewnia maksymalną przepuszczalność światła i ochronę modułu.
Elementy są trwale łączone przy użyciu specjalnej folii. Pojedynczy moduł posiada minimalną grubość zaledwie 8 mm. W sprzyjających warunkach uzyski solarne z modułów mogą osiągnąć wartość nawet około 80 Wp/m² (watt peak/m²). Układ może generować energię przez cały rok i jest niezależny od wysokich temperatur roboczych oraz częściowego zacienienia absorbera.
Zapraszamy do zapoznania się zakładką firmy Schüco International Polska, która znajduje się tutaj.
źródło i zdjęcia: Schüco International Polska
Komentarze