Rankingi

Okna połaciowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

2020-07-20 08:50:16

W czerwcu 2020 r. członkowie Klubu Budujących Dom wypełniali ankietę, która zawierała listę najważniejszych na rynku firm w grupie produktów: okna połaciowe. Podstawowe pytania dotyczące branży były zawarte w dziale "Znane i preferowane marki produktów".

Zwróciliśmy się do Czytelników z prośbą: "prosimy zaznaczyć w kolumnie A firmy znane Ci choćby ze słyszenia oraz w kolumnie B firmy, których produkty kupiłeś lub zamierzasz kupić do budowy Twojego domu". Respondent mógł do naszego wykazu firm dopisać również dowolne inne firmy. Rozkłady statystyczne uzyskanych odpowiedzi przedstawiają wykresy A, B. Liczby podane na rozkładzie A określają, jaki procent uczestników ankiety (876 osób) rozpoznaje daną markę. Wykresy przedstawiają rozkład procentowy marek produktów, które nasi respondenci wybrali do swojego domu.

W rankingu znajomości marki (A) zdecydowanie wygrywają dwie firmy Velux i Fakro z rozpoznawalnością ponad 80%. Na trzecim miejscu jest firma Roto Okna Dachowe, na czwartym Okpol.

Zwycięzcą rankingu B jest firma Fakro - ponad połowa pytanych zastosowało lub zastosuje okna tej firmy w swoim domu. Nieco ponad 40% ankietowanych wybierze produkty firmy Velux.

A. Rozkład procentowy odpowiedzi na pytanie: Czy znasz tę markę / producenta?
Velux 85.10%
Fakro 82.90%
Roto Okna Dachowe 36.10%
Okpol 14.70%
B. Rozkład procentowy liczby osób zainteresowanych zastosowaniem produktów poszczególnych firm w budowie własnego domu.
Fakro 51.70%
Velux 40.30%
Okpol 4.10%
Roto Okna Dachowe 1.20%
Inne 2.7%
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT