Bramy i ogrodzenia WIŚNIOWSKI z Deklaracją Środowiskową EPD

Instytut Techniki Budowlanej dokonał przeglądu procesu wytwarzania ogrodzeń i bram przemysłowych polskiej marki WIŚNIOWSKI, przyznając niezbędne dokumenty. Dzięki temu, firma może z satysfakcją prezentować Deklarację Środowiskową Typu III EPD (Environmental Product Declaration), obejmującą ich systemy ogrodzeniowe oraz bramy produkowane w Polsce.

Bramy i ogrodzenia WIŚNIOWSKI z Deklaracją Środowiskową EPD

W ofercie WIŚNIOWSKI, produkty objęte Deklaracją Środowiskową EPD obejmują bramy ogrodzeniowe, bramy przemysłowe oraz segmenty i panele VEGA. Podczas ich produkcji nie generowane są żadne odpady uboczne, a używane materiały pochodzą z recyklingu bądź są odzyskiwane.

Deklaracja ta umożliwia dokładną analizę wpływu produktu na środowisko na każdym etapie jego życia (LCA – Ocena Cyklu Życia), zaczynając od pozyskania surowców, przez proces produkcji, transport, montaż i eksploatację, a kończąc na utylizacji i recyklingu.

Deklaracja precyzuje różne aspekty, takie jak zapotrzebowanie na surowce niezbędne do produkcji, intensywność energetyczną procesów produkcyjnych, konsumpcję wody i energii elektrycznej, szczegóły emisji do środowiska naturalnego (wody, gleby, powietrza) oraz całkowitą ilość odpadów generowanych przez cały cykl życia produktu.

Te dogłębne dane ilustrują wpływ, jaki produkt ma na środowisko przez cały okres jego istnienia.

Dzięki deklaracji EPD klienci używający wyrób mają udostępnioną wiedzę o jego śladzie węglowym, wpływie na środowisko oraz o tym, jakie surowce zostały zużyte w procesie produkcji. Na tej podstawie mogą m.in. dokonać oceny całego cyklu życia nie tylko produktu, ale również samego budynku. Projektantowi pozwoli to na włączenie zrównoważonych i trwałych rozwiązań z myślą o przyszłych emisjach, które powstaną w fazie eksploatacji – już na etapie projektu. Klientom z kolei dostęp do deklaracji EPD umożliwia podejmowanie świadomych decyzji konsumenckich związanych z ograniczeniem wpływu swojej inwestycji na środowisko. Ponadto wykorzystywanie wyrobów z deklaracją środowiskową typu III zwiększa liczbę punktów w procesie zielonej certyfikacji budynków w znanych programach: BREEAM, LEED i innych. – Karolina Dorula-Mamala, Kierownik Działu Badań i Certyfikacji Produktów oraz Kierownik Projektu ESG.


Źródło i zdjęcia: WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT