Bucza, to miejscowość, która w dramatyczny sposób ucierpiała w wyniku pełnoskalowej, rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Dla FAKRO była to kolejna okazja, aby zadbać o temat szczególnie bliski, jako że Ukraina to kraj, w którym firma od lat ma swoje zakłady produkcyjne oraz centra dystrybucji.
Jesteśmy wdzięczni i gotowi do poszerzania naszej współpracy z UN Global Compact, zwłaszcza w kontekście niezbędnej odbudowy Ukrainy. Jesteśmy wiarygodnym, zaangażowanym partnerem - UNGC może na nas liczyć.
FAKRO podobnie jak UNGC, aktywnie działa też na polu redukcji emisyjności. Zwracamy uwagę na to, że polskie drzewo z Lasów Państwowych jest coraz częściej eksportowane (ponad 25% pozyskanego wolumenu drzewnego), co zwiększa efekt emisyjny, zamiast go zmniejszać.
Jesteśmy zwolennikami przetwarzania surowców naturalnych w miarę możliwości w miejscu ich pozyskania. Deklarujemy szeroką zgodność we wszystkich obszarach dziedzinowych reprezentowanych przez UN Global Compact – mówi Paweł Dziekoński, wiceprezes Grupy FAKRO.
UNGC to porozumienie mające na celu zachęcenie biznesu do przyjęcia strategii odpowiedzialnego biznesu. Organizacja, działająca od 1999 roku, stanowi strukturę bazującą na dziesięciu zasadach dotyczących obszarów praw człowieka, prawa pracy, środowiska naturalnego oraz walki z korupcją.
Organizacja zrzesza agencje, zakłady pracy oraz ruchy obywatelskie. Jest to największa taka światowa inicjatywa CSR skupiająca 13 000 organizacji.
źródło i zdjęcia: FAKRO
Komentarze