Kołnierz rozprężny Keylite w unikalnej technologii Futuretherm™

Innowacyjny rozprężny kołnierz od Keylite izoluje ramę okna w otworze dachowym, by nie dopuścić do ucieczki energii cieplnej oraz chronić przed skraplaniem wody.

Kołnierz rozprężny Keylite w unikalnej technologii Futuretherm™

Większość okien dachowych jest montowanych bez odpowiednich kołnierzy termoizolacyjnych. Dzieje się tak dlatego, że kołnierze termoizolacyjne są drogie i sprzedawane osobno. Keylite to jedyny producent oferujący zintegrowany kołnierz termoizolacyjny, który wypełnia szczelinę pomiędzy oknem dachowym a konstrukcją dachu.

Brak niezabezpieczonej szczeliny wokół okna dachowego

Wszyscy producenci zalecają, aby montować okna dachowe w otworach dachowych, których wymiary są większe niż wymiary okien. W ten sposób wokół okna powstaje 20 mm niezabezpieczona „szczelina”. Naturalnie trzeba ją zaizolować. Inni producenci sprzedają kołnierze termoizolacyjne do izolacji tej „szczeliny” osobno.

W nowych przepisach budowlanych po raz pierwszy pojawiły się wzmianki o mostkach cieplnych w odniesieniu do okien dachowych. W świetle tych przepisów należy obecnie uwzględniać wartości współczynnika przenikania ciepła (Psi) wokół okien. W przypadku braku odpowiedniego zaprojektowania i wykonania konstrukcji poprawa ogólnej szczelności i wydajności cieplnej domu może skutkować problemami związanymi z kondensacją.

System Futuretherm™ skutecznie likwiduje problem mostków cieplnych powstających na łączeniu okna z konstrukcją dachu.

Przy braku zabezpieczenia szczelina w dachu powoduje powstanie mostka cieplnego przez ramę, przez co powierzchnia wewnętrzna schładza się do temperatury poniżej punktu rosy. W ten sposób na ramie zachodzi zjawisko kondensacji, które może rozprzestrzenić się na przyległe powierzchnie i stworzyć ryzyko rozwoju grzybów pleśniowych.
Tylko od Keylite otrzymujesz zintegrowany kołnierz termoizolacyjny, który rozpręża się i wypełnia szczelinę. Inni producenci sprzedają kołnierze termoizolacyjne do zabezpieczania tej „szczeliny” osobno (w efekcie kupuje je garstka osób), a monter może jej nie uszczelnić.

Źródło i zdjęcia: Keylite

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT