Największe nieruchomości w Polsce

Największy dom wystawiony na sprzedaż w Polsce to rezydencja wybudowana na bazie XIX wiecznego projektu zamówionego przez hrabiego Krasińskiego w Świętochowie, zaledwie 30 minut samochodem od Warszawy.

Największe nieruchomości w Polsce

Dom czy hotel? 

Metraż budynku mieszkalnego wynosi równe 3 tysiące mkw., do tego trzeba doliczyć jeszcze powierzchnię działki wynoszącej 16,7 arów. Cena odpowiada wielkości, historii i prestiżowi tej nieruchomości. Aby zostać jej właścicielem trzeba bowiem wysupłać bagatela 15,9 mln zł. Powierzchnia pozostałych nieruchomości z pierwszej piątki dużych domów w kraju, jest już wyraźnie niższa. Kształtuje się w przedziale około 1,6 do 1,2 tysiąca mkw.

Z kolei ich ceny zamykają się między 3,9 mln zł i 11,5 mln zł. Tak duże nieruchomości stanowią ofertę dla osób o wysokich potrzebach oraz równie wysokich możliwościach finansowych. Nie muszą jednak wcale służyć jako domy w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom zaznacza, że każda z tych nieruchomości mogłaby służyć nie tylko jako rezydencja, czy po prostu dom nawet dla wielopokoleniowej rodziny, ale również jako hotel, stylowy zajazd, czy chociażby centrum konferencyjne. Powierzchnia, standard oraz lokalizacja tychże nieruchomości - poza miastem, ale jednak w sąsiedztwie dużych ośrodków - pozwala na różne formy zagospodarowania.”

Duże mieszkanie - penthouse

Na ofertę największych mieszkań w całej Polsce składają się głównie penthousy, których najwięcej jest w Warszawie. W gronie pięciu mieszkań o najwyższej powierzchni, cztery to penthousy ze stolicy, a jeden z Wrocławia. Penthousy to specyficzne mieszkania, z jednej strony cechują się dużą powierzchnią, w niektórych przypadkach dużą nawet jak na domy jednorodzinne. Z kolei z drugiej strony wyróżnia je zdecydowanie wysoki, wyższy od apartamentowego, standard.

Największy lokal mieszkalny w bloku, to penthouse na ostatnim, dziewiątym piętrze apartamentowca zlokalizowanego na warszawskiej Woli. Za metraż równy 530 mkw. trzeba zapłacić 5,3 mln zł. To jednak nie najwyższa cena. Droższe penthousy o powierzchni 508 mkw. oraz 480 mkw. kosztują odpowiednio 20,3 mln zł oraz 12,3 mln zł.

Źródło i zdjęcia: Otodom.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT