Green Line w systemach ALUPROF

Dom „Green Line” projektu studia Mobius Architekci zachwyca prostotą formy, architektonicznymi detalami i bliskością natury. Budynek wyróżnia się zielonym dachem, który tworzy jedną linię ze znajdującym się w obrębie działki wzniesieniem.

Green Line w systemach ALUPROF

Dom w symbiozie z otoczeniem 

W domu "Green Line" zastosowano nowoczesne materiały budowlane oraz rozwiązania architektoniczne tj. systemy aluminiowe ALUPROF, które umożliwiły idealne dopasowanie bryły do ukształtowania terenu. Znajdujący się na terenie działki budowlanej naturalny fałd ziemny zainspirował architekta Przemka Olczyka do zastosowania prostej i nieskomplikowanej formy budowy, która mimo dużych gabarytów nie przytłacza skalą.

Wrażenie naturalności, stworzone swobodnym wpisaniem obiektu w morfologię działki, potęguje wyraźna, smukła linia, powstała z wykorzystaniem żelbetowej płyty o grubości 90 cm. To ona determinuje horyzontalny układ bryły z czytelnym podziałem na strefę dzienną – tę na parterze oraz nocną – na piętrze.

Budowla uzyskała ponadczasowy charakter dzięki linii zielonego dachu, stanowiącego swoiste przedłużenie wzniesienia. "Green Line" to dom o łącznej powierzchni ponad 460 m², który z jednej strony otwarty jest na jezioro. Dzięki zastosowaniu wielkogabarytowych przeszkleń domownicy mają poczucie niczym nieograniczonej przestrzeni.

Doskonałe doświetlenie naturalnym światłem zapewni umiejscowienie okien od strony południowo-zachodniej. Co istotne przeszklone ściany stanowią transparentną osłonę przed wiejącymi w tej części regionu silnymi wiatrami.

W odpowiedzi na trendy z zakresu zrównoważonego budownictwa zastosowano system okienno-drzwiowe z przegrodą termiczną MB-86 SI. System ten polecany jest do budownictwa energooszczędnego ze względu na podwyższone właściwości izolacyjne. Za sprawą osiąganych parametrów, wykorzystanych w zewnętrznych elementach architektonicznej zabudowy, polepszona została efektywność energetyczna budynku.

Sprawdź pełną ofertę Aluprof w e-sklepie!

– System MB-86 SI jest odpowiedzią nie tylko na trendy zrównoważonego budownictwa, ale i designu. Szerokość ram okien w widoku od strony zewnętrznej zabudowy jest niewielka, dzięki czemu powierzchnia przeszklenia i ilość wpadającego przez nie światła jest maksymalnie powiększona. Dzięki wysokiej wytrzymałości profili możliwe jest wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach i ciężarze, sprawiającej wrażenie smukłej i lekkiej np. panoramicznych przeszkleń dających wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni – mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR ALUPROF SA.

Dom "Green Line" idealnie wpasowany w przyrodę. Fot. Aluprof 

W oparciu o system fasady półstrukturalnej MB-SR50N EFEKT powstały szklane elementy konstrukcji. Umożliwia to wykonanie lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji przestrzennych. Wyróżnia go specjalny sposób mocowania szyb do słupów i rygli, który tworzy efekt gładkiej szklanej ściany podzielonej strukturą pionowych i poziomych linii o szerokości jedynie 2 centymetrów.

Szczeliny te wypełnione są specjalnym spoiwem silikonowym, zapewniającym wysoką szczelność konstrukcji i podwyższającym właściwości izolacyjne. W budynku wykorzystano również drzwi podnoszono-przesuwne, które są idealną propozycją zabudowy łączącej wnętrze z przyrodą na zewnątrz.

– ALUPROF MB-77HS to rozwiązanie dla osób poszukujących wygodnego i estetycznego wyjścia z domu na taras. Konstrukcja, umożliwiająca wykonanie ruchomych przeszkleń o znaczących gabarytach, jest wysoce stabilna i komfortowa w użytkowaniu. W łatwej i bezpiecznej obsłudze pomagają dostępne mechanizmy: napędy automatyczne w wersji widocznej lub ukrytej oraz hamulec Comfort Close.

Ważną zaletą systemu jest także możliwość zabudowy narożnej w dwóch wersjach: 90o lub 270o. Dzięki temu po rozsunięciu skrzydeł można uzyskać całkowicie otwartą przestrzeń bez widocznego słupka, co wpisuje się w trendy nowoczesnej architektury – dodaje Bożena Ryszka.

Cechą charakterystyczną systemu MB-77HS jest dobra izolacyjność termiczna konstrukcji i możliwość instalacji pakietów szybowych o grubości do 58,5 mm. Osiągalny współczynnik przenikalności cieplnej, dla drzwi podnoszono-przesuwnych w tym systemie zaczyna się od 0,84 W/(m2K), co plasuje je na czele rozwiązań tego typu.

Dodatkowo konstrukcje te mogą z powodzeniem spełniać wymogi odporności na włamanie do klasy RC2. Do wyboru mamy kolory z całej palety RAL lub NCS, w lakierach strukturalnych i drewnopodobnych. Ciekawym rozwiązaniem będą dwukolorowe profile: inne na zewnątrz i inne wewnątrz pomieszczenia.

Okna z drugiej strony domu wychodzą na wewnętrzne atrium, któremu nadano nowoczesne oblicze za pomocą wywodzących się z wielkomiejskiej dżungli betonowych schodów, charakterystycznych dla obiektów użyteczności publicznej. Wydzielony linią dachu dziedziniec gwarantuje mieszkańcom atmosferę intymności, również dzięki możliwości osłonięcia go wielkimi zasłonami.

Źródło i zdjęcia: Aluprof 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT