Okna dla osób niepełnosprawnych - życie bez barier

Z reguł otwarcie okna nikomu nie powinno sprawić żadnego problemu. Jednak z racji tego, że standardowo klamka znajduje się w środkowej części wysokości skrzydła, osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim lub osoba starsza, może nie dosięgnąć do klamki. 

Okna dla osób niepełnosprawnych - życie bez barier

Okna bez barier od Eko-Okna 

Firma EKO-OKNA ma w swojej ofercie produkty przystosowane do obsługi przez osoby starsze i niepełnosprawne. W tych modelach, klamkę osadza się w dolnej części skrzydła okiennego – na ramie poziomej. Umożliwia to sterowanie oknem z pozycji siedzącej.

Różni się także sterowanie samą klamką. Standardowo aby uchylić okno rozwierno-uchylne należy pociągnąć klamkę, a przy zamknięciu klamkę trzeba nacisnąć. Okucie Maco Multi Komfort pozwala na wykonanie tej czynności poprzez przekręcenie klamki. Ramię nożycy realizuje funkcję uchylania lub zamykania przez przekręcenie klamki o 180 stopni. Automatycznie okno uchyla się o ponad 100 mm. 

Klamka w tym modelu okucia, ma dłuższą rączkę niż standardowa klamka okienna. To także wpływa na prostsze sterowanie. Okucie Komfort jest kompatybilne z linią okuć Multi-Matic. Nadaje się do montażu w oknach drewnianych jak i PVC.

Źródło i zdjęcia: EKO-OKNA

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE