"Trendy i rozwój nowoczesnego budownictwa" to tytuł I panelu tematycznego wydarzenia. Wstęp do rozmów stanowić będzie prezentacja przedstawicieli ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku odnośnie wiodących trendów w stolarce otworowej i tego, jak oddziałują one na rynek.
Następnie, Marcin Walewski, Przewodniczący Grupy Technicznej Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Dyrektor Projektów Mieszkaniowych Bouygues Immobilier przedstawi oczekiwania branży deweloperskiej w 2018 r. Michał Marcinkowski, Product Manager Aluprof S.A., zaprezentuje zaś tematykę wykorzystania nowoczesnych metod w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Prelekcja ta będzie miała formę "case study", na przykładzie funkcjonowania i doświadczeń firmy Aluprof S.A. na rynku USA.
W świetle obowiązywania nowych standardów w zakresie energooszczędności budownictwa, niezwykle istotne jest przywrócenie ulg wspierających inwestycję w tym zakresie. O tym, jak wyglądają tego typu projekty prowadzone we Włoszech opowiedzą: Enrico Seminara, Wiceprezes Włoskiego Stowarzyszenia Przedstawicieli Handlowych i Piotr Kozłowski, Radca Prawny, I Sekretarz w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Rzymie w latach 2009-2013. Przedstawią oni m.in. specyfikę włoskiego rynku mieszkalnego oraz korzyści, jakie z ulg fiskalnych w sektorze stolarki budowlanej czerpie włoski Skarb Państwa.
W dalszej części panelu, o systemie wsparcia dla inwestycji w termomodernizację budynków w Polsce, aktualnych potrzebach i możliwych działaniach ze strony państwa opowie prof. Marek Bryx, Kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej, były Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i wiceminister infrastruktury.
Zwieńczeniem I panelu tematycznego IX Kongresu Stolarki Polskiej będzie dyskusja z udziałem zaproszonych ekspertów, prowadzona przez Marka Wielgo, Redaktora Naczelnego serwisu Muratorplus.pl. Jej podstawę stanowić będą zaprezentowane przez prelegentów tematy, a sformułowane w trakcie debaty wnioski uwzględnione zostaną w rezolucji kongresowej.
Zaangażowanie najlepszych, cenionych ekspertów to gwarancja wysokiego poziomu merytorycznego IX Kongresu Stolarki Polskiej. Udział w wydarzeniu wiąże się z dużym prestiżem i pozwala na uczestnictwo w procesie kształtowania dalszych kierunków rozwoju branży stolarki budowlanej w Polsce.
W drugim dniu Kongresu, 18 maja, nastąpi prezentacja raportów na temat rynku stolarki otworowej za 2017 r., a w dalszej części spotkania odbędzie się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Związku POiD. Podczas Zgromadzenia wybrane zostaną nowe władze organizacji.
IX Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w dniach 17-18 maja, w Grand Hotel Tiffi w Iławie. Aktualizowany na bieżąco, szczegółowy program merytoryczny wydarzenia można śledzić na stronie: https://kongres.poid.eu. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: https://kongres.poid.eu/rejestracja/.
źródło i zdjęcie: POiD
Komentarze